Grahova juha

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

tema odprta - 27. nov 2008 23:57 | ogledi: 4.175 | odgovori: 3

Mene je pa Maja, ki potrebuje ovitke od knorrovih kock, spomnila na nekaj drugega. Še iz študentskih let se spomnim knorrove grahove juhe, ki mi je bila izredno všeč. Medtem ko ostale, napr. gobovo, še vedno delajo, grahove že vrsto let ni več na policah. Ali se kdo od vas spomni te juhe? Bi bilo prav zanimivo vedeti, zakaj je ne delajo več. Lep pozdrav,

karlinka

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

28. nov 2008 9:38

Mogoče ker je "bljak.."meni grah res ni dober..gobova pa je zakon. petardica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. nov 2008 9:39

Karlinka - takšno fino grahovo juhico si skuhaj sama, ti ne vzame kaj dosti več časa kot mešanje instant juhe. Skuhaš grah (zmrznjen) ali pa odpreš konzervo graha, ga spasiraš s paličnjakom, dodaš govejo juhico (če jo kuhaš ob nedeljah - imam jo vedno na zalogi v skrinji za takšne čorbice) in če ti je všeč, dodaš še malo kisle smetane. Uh, pa imam idejo za današnje kosilo. Moycaa

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

28. nov 2008 11:02

Hvala Moycaa, sem jo že kuhala sama, pa mini tako všeč kot mi je bila knorrova. karlinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti