Odmrznjeno meso

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

tema odprta - 26. nov 2008 21:01 | ogledi: 34.116 | odgovori: 12

Prosila bi vas, če mi lahko svetujete glede uporabe odmrznjenega mesa. Včeraj zvečer sem namreč dala iz skrinje piščančje meso in ga odtajala v hladilniku, nato pa še danes dopoldne kake 3 ure na sobni temperaturi. Potem pa nisem uspela skuhati kosila, kot sem si zamislila in sem meso dala nazaj v hladilnik.

No, zanima me, če bo meso ju3 dopoldne še dobro za uporabo. Vem namreč, da je potrebna precejšnja previdnost z zamrznjenim mesom in ga npr. ne smemo še enkrat naknadno zamrzniti. Če povem po pravici, me skrbi že to, da sem ga imela že na pultu, potem sem ga pa dala nazaj v hladilnik.

Hvala za pomoč.

Stentor

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

26. nov 2008 21:54

Tudi jaz mislim da mu ne bo nič do jutri,ko bi ga že morala uporabiti. golubić

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

26. nov 2008 22:03

Jaz v takem primeru meo nasolim, začinim in natrem z oljem, da se lepo "prepoji".

LP, V.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. nov 2008 7:32

Meso katerega takoj porabim je piščančje, se mi je že zgodilo, da sem ga pustila v hladilniku do naslednjega dne, je bilo fuj, neužitno, smrdelo je, saj vesete kam je šlo

Nikoli ga ne zamrznem! Še pogrevam ga ne, ker ni užitno, če morda ostane naredim piščančjega namaza, torej  meso mora biti mrzlo.

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. nov 2008 07:36:12

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. nov 2008 9:01

Jaz bi ti svetovala kot VilmaS, da ga daš v paco, sicer boš ga vrgla vstran kot pravi anamarija1. Been there, done that. Začetnica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. nov 2008 13:14

Če ti ne uspe nič drugega, pa je pri hiši vsaj ena oseba, ki je sposobna paziti na lonec, da ne bo kipelo, naredi piščančjo juho. V obdobju prehladov je precej dobrodošla stvar. Potem pa meso lepo iz juhe, pa narediš recimo prazolio s piščancem ali pa kako drugače porabiš. fresh

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

27. nov 2008 17:54

Hvala za pomoč! Žal sem imela tudi danes nepredvidene obveznosti in mi prav tako ni uspelo porabiti mesa. Mislim, da bom res skuhala eno juhico, to bo še šlo, ker še nima nobenega čudnega vonja. Stentor Sporočilo je spremenil(a) Stentor dne 27. nov 2008 17:55:20

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

30. nov 2008 12:51

Meso načeloma ne zamrzujemo ponovno, ker je kasneje še bolj pusto in izžeto. NI strupeno!! Samo kvaliteta strmo pada s ponovnimi zamrzovanji. Če ga počasi odmrzuješ v hladilniku do odtajitve, in če je to pišče, ga razkosaš, rahlo nasoliš, tesno zbašeš v taperverček in preliješ s toliko olja, da se mesek prekrije, pa on počaka dan ali dva. Tudi če pride do površinskega vonja, se ga enostavno umije pod tekočo mlačno vodo. Spremenjen vonj je pri zorenju mesa čisto normalen pojav, seveda je pametno ločiti vonj ravno pravega mesa od smradu pokvarjenega. sheembass

amanda grega  

član od: 7.10.2013

sporočila: 2

13. feb 2016 0:24

Pozdravljene

danes sm opazila da so moji pustili cev dan na sobni temperaturi kar precej veliko kolicino piscancjega mesa. Sedaj me zanima ali je to varno dati v skrinjo zamrzniti nekaj malo mesa pa v hladilnik za jutri ali raje ne? Sm povohala pa nism opazila da bi smrdev. 

Hvala na odgovoru :)

amanda grega

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. feb 2016 9:01

Živjo!

Po mojem, da če ne smrdi, ga lahko zamrzneš ali skuhaš, ampak čimprej. Jaz bi naredila tako. Ne bi ga dala pa v hladilnik za jutri. Če ga danes ne boste jedli, ga vsaj čimprej skuhaj ali speci, pa daj takega v hladilnik.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 13. 2016 09:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti