Makov biskvit

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

tema odprta - 18. feb 2003 21:28 | ogledi: 3.736 | odgovori: 1

Iščem recept za makov biskvit, po vrhu je maslena-podobno kot pudingova krema in prelito s čokolado. Hvala!

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

22. feb 2003 9:08

Med svojimi recepti sem našla recept, ki ti bo mogoče vsaj v delno pomoč. Biskvit: 5 dag margarine 20 dag sladkorja 2 cela jajca 20 dag mletega maka 1 pecilni prašek 10 dag moke 2,5 dcl mleka 2 žlici drobtin Vse dobro zmešamo ( jaz delam po svojem občutku in najprej dobro zmešam sladkor in jajca in šele nato dodam ostale sestavine). in še krema (ni tista, ki si jo želiš, vendar jo lahko vseeno poskusiš): 2 dcl mleka zmešaš z 2 žlicama moke ali Gustina (po želji) in kuhaš ( pribl. 10 minut) med stalnim mešanjem, ko se ohladi dodaš 10 dag sladkorja (najbolje mletega), 10 dag margarine in 1-2 vanilij sladkorja. Obilo uspeha pripripravi in sporoči, če je to tisti, kar si želela LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti