Magdalence

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

tema odprta - 25. nov 2008 13:16 | ogledi: 4.999 | odgovori: 10

Včeraj sem videla v Sparovem prospektu pekač za magdalence. Nimam pa recepta in ga tudi v kulinariki med recepti ni. Mislim pa , da je že bilo govora o tem , vendar nimam pluskota.

Prosila bi, če mi katera lahko pomaga.

Lep pozdrav

STANEJ

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

25. nov 2008 13:35

Jaz imam recept za magdalence v eni knjigi, kjer so zbrani recepti za hrano po državah....vendar menim, da je tale od Katke-lopatke tapravi francoski: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9029 pa od Rece tudi. Original franconski recept nima orehov, lešnikov ali čokolade...se pravi, dodatkov. Andreia Sporočilo je spremenil(a) Andreia dne 25. nov 2008 13:39:09

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. nov 2008 14:00

Stanej, magdalenice "nisu baš nešto naročito" - jajca, sladkor, topljeno maslo, limona lupinaca, zmešaš, pečeš..... in če ne bi bilo tako mastno, bi bilo blazno suho jajčno testo (kot tista grozota od angleških mafinov, ki jih je treba ornk z marmelado premazati, da se jih da pojesti). Če ne bi bilo Marcela Prousta, bi verjetno padle v pozabo.... Drugače ti pa sama svetujem nakup silinkonskega pekača. Vendelina jr.

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

26. nov 2008 7:52

Imaš prav Vendelina, kak izsušen biskvit meni in mojim glih ne gre v slast. Če ga že kupim , ga bom uporabila za šape ali pa za piškote - orehe. Vsem hvala. STANEJ

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. nov 2008 8:10

He, he. Meni so pa magdalenice nekaj najboljšega, : ) Pravzaprav niti niso suhe, niti se mi ne zdijo puste, saj so maslene. biskvitni masleni piškoti v obliki školjke. Sanjsko... (in ja, kot Proust, s čajem...) lidka [sonce]

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

26. nov 2008 10:01

STANEJ, sparov pekač za magdalenice sem dobila v dar prejšnji teden in za vikend ustvarjala te slastne kolačke. Osnovni recept zanje imaš na pekaču! List, ki je nalepljen na pekač,odlepi in obrni okoli! Sicer je recept v francoščini, samo se da ugotovit katera sestavina je katera. Jaz sem malce pogooglala po internetu in našla kar nekaj osnovnih receptov, a me niso impresionirali, ker imam rada kakšne dodatke v biskvitnem testu (čokolada, sadje...), zato sem si na podlagi teh receptov izmislila svoje in magdalenice so super uspele!! Vzameš lahko podoben recept kot za muffine in eksperimentiraš ali pa počakaš, da bodo tukaj v kratkem objavljeni moji recepti za magdalenice-s slikami (sem jih že za vikend poslala v obdelavo). Peka magdalenic je res preprosta! Pekač je super! Nič se ne primejo na pekač, tudi če je v njih čokolada in sadje! Le malce sem s čopičem namočenim v olje šla čez vdolbinice in je bilo dovolj da so kar zdrsnile iz pekača. Kupi si pekač, ne bo ti žal! Magdalenice so celo lepši kolački kot muffini, pa še lažje jih je jesti..so manjše in ne rabiš biti lačen, da zmažeš eno, dve, tri KristinaG

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

26. nov 2008 10:56

KristinaG hvala ti, si me prepričala in danes grem v Spar po pekač. Vedno sem namreč kupovala že narejene magdalence tiste s čokolado, katera moja dva otroka obužejeta. Komaj že čakam na tvoje objavljene recept. Tvojega Lidika sem si ga pa že izprintala. Hvala vsem STANEJ

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. nov 2008 12:17

Saj ni moj, : ( Ja, jaz sem tudi kupovala tiste, brez vsega, v zelenem ovitku. : ) Se spomnim svojih ornk shujševalnih, pa sem potem rabila kdaj pa kdaj "cukr" in sem letela po magdalenice. Pa ko sem bila noseča tiste z marmelado... : ) Modelčke sem kupila v Leclerc, take, teflonaste, nič ne mažam prej, samo nadevam in dam pečt. lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti