Rdeča leča

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

tema odprta - 18. feb 2003 14:44 | ogledi: 4.838 | odgovori: 3

V Intersparu sem kupila rdečo lečo. Kupila sem jo predvsem zaradi barve, saj sem vmislila narediti solato , kjer je v receptu krompir z rdečo lečo. Fotografija jed prikazuje zelo zanimivo, saj je leča tam rdeče barve. Ko sem lečo skuhala (vrela je cca 10 minut ), je postala čisto bleda. Prosim za nasvet oz. , da mi poveste kje je "hakeljc ", saj sem bila prav razočarana. LP

Hana65  

član od: 12.2.2003

sporočila: 15

19. feb 2003 6:50

Tudi jaz sem bila nad rdečo lečo razočarana že pred časom, tako da se barve ne spomnim, se mi je pa popolnoma razkuhala, čeprav sem jo kuhala po navodilih. V enem trenutku je bila še čisto trda, v drugem pa že kašasta. Tako, da smo potem vse vrgli stran, od takrat pa občasno kupim rjavo lečo v konzervi(Interspar), ki pa seveda ni ta prava, tako da tudi mene zanima, kako se stvari lotiti. Hana65

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

21. feb 2003 18:34

Sama vedno pripravljam zeleno-rjavo lečo. Nikoli se mi ni še razkuhala. Uporabljam jo za ješprenj in pasulj, priprava je ista kot s češnjevcem. Tudi namakam je nikoli. Manj napenja, tako da je za bolnike primernejša.TAnja

kolobar  

član od: 5.9.2002

sporočila: 10

25. feb 2003 10:52

Povsem normalno je, da se rdeča leča razkuha, je namreč olupljena in razpolovljena, tako da je hitro skuhana brez namakanja. Če je cela, sploh ni rdeča, saj ima lupina zelenkasto rjavo barvo. Če želiš cela zrna, moraš pač skuhati celo lečo (zeleno, rjavo, črno...). Kljub temu, da je kašasta, je rdeča leča seveda povsem užitna in uporabna. Uporablja se denimo za pripravo dala (indijske enolončnice) ali kidžerija (riž z lečo), kadar nimamo dosti časa.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti