Konopljino olje

janesa  

član od: 27.5.2007

sporočila: 20

tema odprta - 24. nov 2008 9:50 | ogledi: 58.770 | odgovori: 76

A ste že poskusili to olje? Zanima me, če res tako pomaga pri raznih težavah.

janesa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. nov 2008 9:55

Po moje je čist vseen, a zaužiješ olje ali pokadiš džoint.

ežoj

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

24. nov 2008 10:22

Poizkusila ob pomoči članice Kulinarike, ki nama ga je že pred leti zrihtala iz tujine (ga na naših policah še ni bilo za dobit). Hm, ne vem sicer za kake težave misliš da bi pomagalo, morda holesterol? Nisva testirala prej ali po uporabi:) Solato sem in tja še vedno zabeliva z njim, pa kdaj v kruh kako žličko...

janesa  

član od: 27.5.2007

sporočila: 20

27. nov 2008 13:30

Majamarko šele danes sem na kulinariki. Na spletu sem dobila to in me zato zanima:http://www.konopljino-olje.si/ Lp janesa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. nov 2008 13:42

janesa, probaj pa boš videla...midva res nisva bila pozorna na učinke zdravju, čeprav po teh podatkih sodeč bo spet prišlo bolj v uporabo. Sicer pa ga lahko kupiš tudi na http://www.harmonija-narave.com/trgovina/Hrana_iz_ midva sva nabavila pred časom tudi moko, pa pražena semena...hm se sploh ne spomnim vsega...aja tudi čokolado. Osebno mi je zelo všeč okus olja v solati, moka pa zelo fino pride pri receptu za ajdov (konopljin) kolač iz baze, ampak daš kako tretjino le-te. P, Maja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. nov 2008 13:53

Janesa, tekst na strani, ki jo referiraš, je tipično, relativno dobro napisano prodajno pismo. Vsebuje vse zakonitosti takšnega pisma. In pri takšnih pismih za prodajalca deluje statistika. Primer; če se s takšnim pismom opravi mailing in če je baza ciljnih strank dobra, potem govorimo o precej dobrem rezultatu, če ga odpre 15-20% naslovnikov. Od tega števila potem določen procent ljudi izdelek tudi kupi. Da bi zato, ker jemlješ neko olje, čudežno izginile vse zdravstvene težave, je nemogoče. Da pa je zagotovo bolj zdravo kot marsikatero drugo, pa je dejstvo. Ežoj, ežoj! fresh

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

27. nov 2008 14:43

se popolnoma strinjam z ežojem, sploh pa kako poglej kako je tudi drag, že če za poskušnjo naročiš si lahko prodajalec ob 200 takih mane roke. femica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. dec 2008 11:18

GLA, torej gama-linolno (in ne linolensko) kislino cloveski organizem cisto brez tezav proizvaja sam iz linolne kisline kot prekurzorja (priblizno ena jedilna zlica kateregakoli rastlinskega olja pokrije dnevne potrebe po linolni kislini), tako da je reklamni tekst ze v tej tocki privlecen za lase. Motnje v sintezi GLA se pojavljajo le pri pomanjkanju prekurzorja (pri kaksni izrazito cudni dieti ali pri pomanjkljivi absorpciji).

 

Skratka, se en preparat v smislu policajevih jabolcnih peck (v nekem vicu je policaj kupil 10 jabolcnih peck za 5€, ker so mu rekli, da so dobre za pamet - in ko je naslednji dan prisel k prodajalcu in rekel "cujte, ce bi jaz kupil 5 kg jabolk, bi imel cel kup peck, pa se jabolka povrhu," mu je prodajalec odgovoril "vidite, ze deluje.")

 

Kot anarholiberalka pa seveda podpiram dekriminalizacijo vseh konopljinih produktov, ampak to je cisto druga zgodba (grafit z vogala Masarykove pravi NE BO SPRAVE BREZ TRAVE VIAGRE press) :))))

 

lp, proxima

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

22. dec 2008 11:33

ežoj je napisal/a:

Po moje je čist vseen, a zaužiješ olje ali pokadiš džoint.

ežoj
Pa smo tam. En džointek ima kratkotrajen učinek, medtem ko olje v prebavilih ostane dlje in je posledično tudi absorbcija daljša ter s tem učinek. THC pa itak ostane v krvi še tedne in tedne. Je pa seveda odvisno ali si kadilec ali ne. Hecat mal jebelacesta! Zares je konopljino olje zdravo ko hudič in še ostalih 50000 olj, ki obstajajo. Moj tast je trčen na olja, taka in drugačna in ker ima rahel želodček in je povrhu vegetarijanec(čeprav rad goljufa), pa še s presnim se ukvarja( pa ne pršutom).... tako, da je ziher blazno zdravo, pa še tastari Mercedesovi dizli majo radi vsa zdrava, kot tudi malo manj zdrava olja! sheembass

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

11. jul 2010 20:46

Lahko kaj več napišeš o teh pozitivnih lastnostih, ki jih sedaj občutiš? Tudi mene zanima to olje, pa sem malo skeptična, da ne bi denarja stran vrgla.. LP, pe3ca

lukabograc  

član od: 16.8.2010

sporočila: 11

23. avg 2010 12:09

baje da ima zelo kakovesntne omega maščobe... kakšenpa je okus? a je za na solato? lukabograc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti