Konopljino olje

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. sep 2013 20:13

Če smem:

Robida to ni ista stvar.

katti

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

2. sep 2013 20:35

Katti, hvala, to sem v tem času že ugotovila. Zanima me podobno kot tebe (sem še enkrat poste prebrala za nazaj), torej, kako do smole in izkušnje z oljem iz semen. Včeraj sem kupila stekleničko BIO konopljinega olja, pa sem preslišala dnevno doziranje. Ima morda kdo izkušnjo? 

robida

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

2. sep 2013 21:02

Robida je napisal/a:

Angie, je fant jemal olje, ki se ga kupi po trgovinah z zdravo hrano? Če ne, kako je prišel do smole?

 

lp

 



robida

 

Ne, ni jemal tega olja, ki se ga kupi v trgovinah. Jemal je "smolo", ki pa se jo žal ne da kupit v trgovini.  Jo pa lahko dobiš na povsem legalen način preko organizacije,ki deluje v Sloveniji http://www.sksk.si/

Morem pa povedat, da je ta naš fant popolnoma ozdravel...

angie :)

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

2. sep 2013 21:14

o hvala, super.

Lepo bodi,

 

lp

robida

anamarijapetje  

član od: 19.9.2011

sporočila: 57

14. okt 2013 19:27

jaz moram rečt,da mi ga je svetovala sodelavka....ona je rekla ,da jim pomaga pri prebavi,ker je zelo shujšala...vendar ne zaradi konopljinega olja....pomaga ji pri samo koži...tudi bele pigmentne kože nima več toliko po telesu....tudi meni jo je svetovala ,glede teže....vendar moram reči ,na začetku sem to zaužila zjutraj eno čajno žličko....samo se mi je* gor postavilo* in več ne morem spraviti ni žličke v sebe...ogabno....sedaj imam olje v hladilniku in ga bom dala sesri,ki pa ga uživa zjutraj.....lp

anamarijapetje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

17. okt 2013 10:58

Če ti kaj pomaga - zadeva postane bolj užitna, če daš dve žlički olja na dve veliki žlici kajžarskega sira (cottage cheese - Hofer, Lidl, Evrospin, Dukat..) in zelo fino razmešaš, da nastane tak svetlozelen namaz. Lahko daš gor tudi malo cimeta, ampak meni s cimetom ni pretirano všeč. Tako se ga nekako še da pojesti.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

17. okt 2013 19:38

Moja hči ga tudi ni mogla pot,potem ga je porabila na solati.

Milži

anamarijapetje  

član od: 19.9.2011

sporočila: 57

28. nov 2013 10:43

*milži*,

na solati sprobano,vendar tud ne gre,žal....lahko pa probam še nasvet od *tince*....javim....

anamarijapetje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti