Veselo šolo so ukinili - glasujte!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2008 14:00

mamaF je napisal/a:
Lep pozdrav od "večno druge" na republiškem nivoju mamaF - Mojca
MamaFrancoska, vidim, da imava veliko skupnega katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. nov 2008 14:01:07

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

24. nov 2008 15:48

kaj pa je vesela šola? ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

24. nov 2008 15:49

Aha, sem nekaj na internetu prebrala...hm..se vidi, da tega ne poznam, ker nisem obliskovala slovenske OŠ :) se opravičujem za nevednost.. ycrna

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

27. nov 2008 19:51

Vendelina jr. je napisal/a:
Da ne govorim o socialnih učinkih Vesele šole. Smo se mnogo tega naučili - predvsem smo se naučili brati časopise, ker so bila vprašanja iz materije, ki si jo našel v časopisih. In smo si tisto, kar smo se naučili, kar zapomnili. In zaradi vserepubliškega karatkerja se je točno vedelo, kdo je car/carica na osnovki. Ne tisti z lepimi oblekicami in z najboljšimi flomastri in z najboljšim kolesom - resnični car na šoli je bil tisti, ki je prinesel vsaj občinsko priznanje iz Vesele šole. Ker se je vedelo, da Vesela šola ni za piflarje, temveč za tiste s splošno inteligenco. In jaz vseeno upam, da se časi, ko si car zaradi tega, ker kaj veš in znaš, niso še čisto dokončno poslovili. Tako misli nekdanja republiška prvakinja. Vendelina jr.

marelica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. nov 2008 20:17

Tudi jaz NE podpiram ukinitev Vesele šole. Kot je dejala Vendelina - učinki te šole so bili vidni na vseh nivojih znanja v šoli in zunaj šole. To, da si pri zgodovini znal povedati še kaj več kot je pisalo v učbeniku, kakšno anekdoto, da si pri geografiji znal povedati tudi s čim se preživlja Kuba in ne samo pokazati kje leži, do tega, da si že takrat vedel kdo je Castro, ko se drugim še sanjalo ni o tem in tudi čez to smo šli, da si pri angl lahko suvereno odgovoril na vprašanje "How are you today?" "I feel blue today", ko so drugi odgovarjali "Bad, thank you". To je samo ščepec tistih drobcev zaradi katerih sem imela rada tudi Veselo šolo. Lep pozdrav od "večno druge" na republiškem nivoju! MamaF in Katka - imamo nekaj skupnega! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti