Skutni štruklji

dreja  

član od: 13.1.2003

sporočila: 9

tema odprta - 18. feb 2003 12:24 | ogledi: 14.104 | odgovori: 6

Obožujem štruklje in jih tudi sama pripravljam. Vendar, kadar nas je več, štrukelj zavijem v prtič in se vedno vse porabi. Jaz bi pa želela skuhati manjše štrukeljce in me zanima, če jih lahko zavijem v alu folijo in če jih moram potem tudi z vrvico obviti okoli folije, da se vse skupaj ne razpne? Še to, v mislih sem imela, da naredim en večji štrukelj in ga nato razdelim na manjše dele, da bi lahko vsakega posebej skuhala.

LP Dreja.

Andreja Leskovsek

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

18. feb 2003 13:12

Jaz kuham štruklje v alufoliji. Velik kos razdelim na koscke, zavijem v folijo in vogale zvijem na bonbon. Ne grejo narazen, zato vrvica ni potrebna. Običajno malo na vogalih ko odrežem stisnem štrukelj, da ne bi masa lezla ven, a to je potrebno tudi če vse zaviješ v dva prtiča. Midva imava rada štruklje, a za dva je treba taka majhna količina, da jih običajno naredim več in ostale dam v skrinjo. Se mi ne da toliko pacati za en mini štrukeljček. Če nas je več pa naredim več štrukljev. Pa še jaz imam rada skutine, on orehove, pa narediva vsakega enega in je problem kdo se bo podrejal rešen. Aja edini problem Alu folije je to, da se štruklja ne da tako lepo zvijati (ubistvu ga komaj kaj upogneš) kot štrukelj v cunji. Torej je potrebno res narediti take štruklje, da ne bodo štrleli iz posode. Druga varianta pa je, da jih zaviješ, rahlo upogneš in potem bonbončkaš in daš tudi v skrinjo take v loku. A potem moraš še vedno paziti na posodo.... raje narediš več mini štrukeljcev, takih 15-25cm, odvisno od posode. Razlike ni prav velike, morda le na površini, saj so tisti iz cunje mokri, ti pa so suhi in imajo malenkost skorijce na povrsini. Mogoče premalo naolim Alu folijo. (Pozabila napisati, Alu folijo namažeš z oljem) Drugače pa se folija enostavno odstrani, še lažje kot cunja. Razlog: folija ni tako vroča, kot je cunja in jo lepo daš dol, nikjer ni vode po pultu (kar pri cunji je) in to je to! No ja pazi da se ti bo folija prekrivala vsaj par cm, da ne bo kakšne katastrofe in ne bo štrukelj ven zlezel. Pa vedno zavijaj v cel kos. Jaz že dolgo iščem tako širšo Alu folijo a je v navadnih trgovinah ne dobim, ker se mi zdi primerna za take zadeve, ali pa za tisto Jamijevo zavijanje stvari v folijo, ali za peko pice v pečici, pa je nikjer ni, ve kdo kje bi jo prodajali?? LP Mica

mica  

član od: 17.4.2002

sporočila: 3

19. feb 2003 9:00

Pozdravljena! Uporabljam enak postopek za kuhanje štrukljem z Al folijo, kot ga je že opisala moja soimenjakinja. Jaz sicer običajno naredim dve vrsti štrukljem in sicer bele skutine štruklje - iz bele moke in "črne" skutine štruklje - iz ajdove moke. Za obe vrsti štrukljev uporabim enak nadev. Ker imamo štruklje zelo radi, naredim večjo količino in jo zamrznem. Naredim tako velike zvitke, kot imam veliko posodo, tako da jih ne upogibam. Kuhanje zmrznjenih štrukljerv je nekoliko daljše. Lep pozdrav, Mica Marija Jeraj

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

19. feb 2003 10:37

Tudi pri nas imamo skutine štruklje zelo radi. Največkrat uporabim kar kupljeno teso za zavitke "Žito", je zelo uredu, ker ni predebelo. Zavijem jih v vlažno krpo, da se med kuhanjem ne prime na testo. Kuham jih v dolgi posodi z dvojnim dnom, tako da so ravni (to je posoda za kuhanje rib). Notrenje dno ima zanke, tako da ga enostavno s kuhanim štrukljem ven potegneš. Kuhane štruklje kuham vedno na zalogo. Že skuhane narežem in vsakega posebej zavijem v prozorno foljo. Ohlajene zamrznem. Zamrznene pa pripravim tako, odtajam in segrejem jih še vedno ovite v folijo v mikrovalovki. Pogrete odvijem in jih zabelim v ponvi v kateri sem razstopila maslo in prepražila drobtinice (ne preveč drobtin), z vseh strani. So zelo dobri, rahli, sveži, joj kar sline se mi cedijo, ko tole pišem... Pozdrav Milojka

Lady  

član od: 18.2.2003

sporočila: 2

20. feb 2003 9:56

Pozdravljeni, tudi sama kuham štrulje v alu foliji. Ker je posoda majhna, jih zapognem v črko U. in ni nobenih problemov. Štruklji so ravno tako lepi in dobri. Folijo namastim z margarino, da se ne prime štrukljev. Ker jih delam za "večkratno uporabo", jih pred zmrzovanjem zavijem (najbolje kar dvakrat) v folijo in upognem. Zmrznjene pa je potrebno kuhati kar kakšnih 45 minut ali več. Lp Mateja Dolenc

dreja  

član od: 13.1.2003

sporočila: 9

20. feb 2003 12:16

Hvala vsem za nasvete pri štukljih. Bodo prav prišli. Lp, Dreja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. feb 2003 13:19

Milojka! Na koliko wattov pa naštimaš mikrovalovno, pa seveda za koliko časa (vsaj približno) jih daš noter? Jaz sem tudi ljubiteljica štrukljev, najraje jem slane skutne, prelite s smetano in zraven eno skledo solate. Pa tudi proti sladkim nimam nič. LP Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti