Pomoč-vlečeno testo

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

23. nov 2008 20:56

Bisagolf, imaš mogoče doma kruhomat. Sem ponavadi imela probleme z vlečenim testom, zdaj pa dam vse lepo v krohomat na program testo in imam vedno super vlečeno testo. AK

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

23. nov 2008 21:02

Regica54 rejpne tudi rada gen. Tou dela dostekrat mama. Glih te keden san jih gejla pri njoj. Ka jih ona tak dobro naprave pa večkrat rejsan nikdar niti nej san pomislila, ka bi jih delala kda. Mogoče pa jih bon kdaj. Te te pozoven, ka ve skuper delale. Mislen, ka ne delajo indre. No po mojen ka nej ali pa kaj podobnoga delajo samo majo drugo ime. Joj morska medvedka, kakšno narečje pa je to? bisagolf

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

23. nov 2008 21:12

Ne nimam kruhomata. Bo treba ročno delati. Katka-lopatka, to izgleda tako enostavno, ampak ko začnem jaz delati, ni tako enostavno. To me včasih jezi. Delam vse po receptu a na koncu se testo ne vleče in ne vleče kot bi hotela. In tudi ko spečem zavitek, se mi zdi, da je včasih testo trdo. Ne vem, če zaradi, tega ker ni tako tanko, ali ne vem zaradi česa. Kvašeno testo mi uspeva ampak z vlečenim testom pa so same težave. No nekaj časa sem imela probleme tudi z kvašenim ampak zdaj sem našla svoj "recept" in mi skoraj vedno uspeva. Pri vlečenem testu pa sem že skoraj obupala. Kupljeno pa mi ni všeč, zavitek mi je z njim suh, krhek...ni sočno. bisagolf

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2008 21:35

Bravo, regica in bisagolf. Ob vse tistih "jst  b tut not dau" , "a ne morš drgač", "tlele je tko fin"  in ne nevem čem še vse, končno nekaj res originalnega. Ma užitek vaju je brat, kakšen bi šele bil vaju poslušat ... Škoda, da še Primorke včasih ne pišejo, kot govorijo, pa Korošice ...  tumpika Štajersko

odlično zastopa.

 

Morda pa bosta prispevali k boljšemu razumevanju med vsemi nami. Živela narečja (ne pa popačenke!), zavitki, retaši in štrudlji ... Mamamia

mamamia

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

23. nov 2008 21:52

zdaj pa vsen lejko nouč regica

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. nov 2008 22:26

 ... ne zastopm, zakva b bvo kej lepš in bl originaln, če prekmurke al pa štajerke al pa primorke  kej pu soje napišejo, sej majo tut gurenc pa lblančan lep soj jezk? Ta narbolš bo, če mo vse taprau jezk uporablal, se mo zagvišn razumel; sej men  se tko narlepš zdi!

Narečja so res naše bogastvo, za pisno sporočanje pa le glasujem za "normalno" knjižno slovenščino. Nič ne rečem, če kdo kdaj pa kdaj uporabi kako narečno besedo, ampak, rajši si izmenjujmo recepte in nasvete, ki jih bomo vsi razumeli.Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 23. nov 2008 22:34:35

sissyp  

član od: 15.2.2008

sporočila: 47

23. nov 2008 22:39

pozdravljena, sem tudi sama objavila svoj recept, ki vedno, res vedno uspe. Pogoj je le bela moka in mlačna voda. Evo ti še enkrat recept, že stokrat sem ga sigurno nardila, ker imam tudi jaz strašno rada štrudlje: VLEČENO TESTO: količine vedno vagam: 40 dkg bele mehke moke 1 celo jajce, 3 dkg margarine- zmehčane na sobno temperaturo 3 dkg olja, malo osoliš, noževa konica sladkorja, mlačna voda po potrebi- raje bolj topla, a ne vroča jaz vedno delam v kuhinjskem robotu na nož, lahko zmešaš tudi v navadnem strojčku na nož. Važno je, da počasi dolivaš vodo, da je testo lepljivo in gre od posode. Kar dobro ga mešam, da je res gladko, potem ga dam na desko, mal pomokam, še na roke mal premesim in premažem z oljem ter pokrijem z vrečko in tako kar nekaj ur pustim, da počiva, lahko tudi čez noč nekje na hladnem ali v hladilniku. Potem ga prerežem na dva dela in malo razvaljam, nato razvlečem. Potem se razvleče tako, da ga imam jaz za velik + še manjši pleh, ko delam npr. jabolčni štrudelj. poizkusi, ne bo ti žal. pa srečno. suzana. sissyp

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

24. nov 2008 2:18

Draga bisagolf, naj ti še jaz prodam svoj "know-how" v naslednjem prispevku izpred skoraj treh let, o katerem pa so še pred kratkim članice Kulinarike rekle, da jim je koristil: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5743 teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 24. nov 2008 02:28:09

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. nov 2008 6:41

No jaz imam recept z maslom,hiter( ni treba,da testo pociva),sem ga ravno par dni nazaj poslala v bazo s slikcami vred,morda ti bo kaj pomagalo.Testo pride mehko,ker je z maslom tudi zelo dobro,razvaljas pa le toliko da je tanko, ga ni treba vleci. 250 gr presejane moke, 5 dag masla, raztopljenega v malo tople vode , 1 celo jajce, 2 ravni zlici sladkorja in sol.Hitro zamesas v mehko testo,razdelis na dva dela,razvaljas,nadevas ,zvijes, dobro premazes s stopljenim maslom in peces na 180 stopinj1 uro.Se topel na debelo potreses s sladkorjem v prahu...mmmm! Recept sem dobila od prijateljic,ki sta ga sfehtali na juznem Tirolskem,kjer delajo odlicne zavitke. Odslej se ne bom vec matrala z vlecenim, ceprav mi je po zgornjem receptu tete torte tudi zelo lepo uspel. lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 24. nov 2008 06:49:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti