Priloga k pečenki

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

tema odprta - 23. nov 2008 9:08 | ogledi: 38.630 | odgovori: 7

Danes bom za kosilo pripravila telečjo pečenko, sem pa pred dilemo, kaj naj pripravim za prilogo. Običajno zraven spečem še krompir in skuham kakšno zelenjavo. Danes bi dodala mogoče kaj drugega.

Ali ima kdo kakšno zanimivo idejo ?

Kaj pa vi ponudite zraven kakršnekoli pečenke ?

LENČA

bb.kuhar  

član od: 23.3.2008

sporočila: 20

23. nov 2008 9:28

ŽLIKROFI SE LEPO PODAJO ZRAVEN bb.kuhar

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. nov 2008 10:06

Tudi s  klasiko ne moreš falit. Naredi pire krompir, le na devaj (veliko ) masla, naj bo bolj pust, pa s omako od pečenke bo čudovito. Pa kakšna zelena solata.

ežoj

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

23. nov 2008 10:14

Jaz pa bom zraven pečenke naredila sladko rdeče zelje in mlince.

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

23. nov 2008 10:15

včeraj sem jedla: skuhan krompir, ga olupimo, pretlačimo kot za svaljke, dodamo veliko prepražene čebule,kislo smetano, malo masla, sol. naredimo maso in damo v ponev kot veliko omleto in na obeh straneh popečemo. super je. pride tako mehko ko puter. tanjaj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2008 16:15

sem po TV zaznala eno idejo:

krompir v kosih skuhamo, dobro odcedimo. naribamo svežo zeleno in primešamo krompirju, ki ga malo popražimo na olu, solimo in popramo, lahko dodamo tudi malo čebule.

 

K teletinmi gre lepo tudi ajdova kaša, pa mešanica ajdove kaše in riža (naredi se enako kot rižota, le majaron se še doda).

 

Mmamaia

mamamia

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

23. nov 2008 18:30

Kaj pa kruhovi cmoki, krompirjevi svaljki in raznovrstna kuhana zelenjava. linolina

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

23. nov 2008 20:27

Vsem hvala za ideje. Naj vam še povem, kaj sem pripravila: Zraven pečenke sem spekla nekaj krompirja, ker ima mož to najraje. Za ostale pa sem skuhala krompirjeve svaljke, katere sem prelila z malo omake od pečenke. Potem sem skuhala brokoli, korenček in koruzo, zabelila z maslom , poleg pa še skledo solate iz endivije ter radiča. Naša družina ni pretirano mesojeda, vsak poje običajno samo majhen kos mesa, zato je kakšna nova priloga dobrodošla. Tako, da bom kdaj preizkusila tudi kakšno vašo idejo. Zelo dobra ideja je bila rdeče zelje in mlinci, ker imam to zelje zelo rada, ker pa ga sinova ne marata, ga pripravim bolj redko. Ajdova kaša bi mi bila tudi zelo všeč, res pa je še nisem nikoli pripravila. Moram poiskati kakšen dober recept, da bom to reč počasi vključila v naš jedilnik. Mi je že sin enkrat rekel, naj naredim ta črno rižoto. LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti