Otrokov rojstni dan

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 17. feb 2003 9:42 | ogledi: 6.331 | odgovori: 7

V soboto praznuje punci 5. rojstni dan. Na pogostitev smo povabili vse otroke iz vrtca in se kakega bratca/sestrico zraven, tako bo skupno 20 otrok. Do sedaj sem vedno pripravila pico za otroke in cebulno pito za starse, tokrat pa bi jim rada ponudila kaj novega. S cim naj jim postrezem? Torta bo seveda, kot ste mi svetovali, z zeleno kremo in roza rozicami.

Hvala za pomoc.

ribica

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

17. feb 2003 11:09

Obloženi kruhki na tisoč in en način, za otroke samo čaraj, pa bo. Za starše pa kakšen bolj pikanten namaz oz. iftek ( ribji, piščančji )

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

17. feb 2003 13:07

Veliko naribanega sira, na male koščke zrezana šunka, jajc toliko, da je masa mokra ne premalo ne preveč, to soliš, dodaš origano in popraš, tako maso namaži na francoske kruhke ali... in peci v pečici, da sir lepo porjavi...je kot pica le na kruhu....za na hitro......

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

18. feb 2003 7:26

Teli 5letniki imajo se vedno najraje pico. Tako da se jaz z njimi ne bi prevec obremenjevala. Pica, oblozeni kruhki, kaksna podobna hitra hrana. Raje malo zamenjaj tisto cebulno pito pri starsih. Jaz bi verjetno probala s kaksnimi hladnimi solatami (s paste, riza...), mogoce vitello tonnato (sem prav napisala???), tatarski biftek, bakala..... Pa se kaksen kruhek naj si privoscijo. Lahko pa namesto pic naredis kruhke in sicer vse isto kot za pico, le da na koncu stvar zrolas in dobis take male kruhke, za parkrat v usta. Aja pa se ena stvarca je zabavna. Naredis namaz iz oljk (zmiksas oljke, slane filete, kapre, pa malo olivca) potem pa da je bolj fajn, kupis tiste velike kruhe (toast) brez skorje, mislim da so tramezine, jih povaljas z valjarjem in namazes z namazom, potem pa zrolas v rolado in das v hladilnik, pa narezes na kolobarcke. Lahko probas s liptaverjem ali drugim namazom, so ful ful dobri, pa se zabavno zgleda. LP Mica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

25. feb 2003 11:22

Za punckin rojstni dan sem pripravila: 2 raznobarvni pici, ki sem jih okrasila z razlicnimi oblogami hrenovke v listnatem testu male sendvice, ki sem jih nadevala s salamo, prsutom (surovim ali kuhanim), sircki, nutelo in marmelado 2 pijani nevesti (seveda brez dodanega ruma): pri eni sem naredila kakavovo testo in ga prelila z vanilijevim pudingom ter okrasila s smetano in pisamin oblatom iz serie Disney, pri drugi sem naredila rumeno testo in ga prelila s cokoladnim pudingom, okrasila pa s smetano in roza cvetkami. Zagotavljam, da ni ostalo prav nic za naslednji dan. Otroci (in starsi) so pojedli prav vse, posebno pa sta jih navdusili torti. ribica

neznan uporabnik

3. mar 2003 23:14

Ribica, malo pozno se oglašam, a morda za drugo leto: Otroci imajo radi tudi pohane jedi, zato jaz ob takih priložnostih spoham cvetačo ali na manjše koščke narezan puranji ali piščančji file. Cvetačo samo operem in jo razdelim na posamezne "cvetove", nato pa koščke (brez predhodnega kuhanja) pomočim v zmes iz moke, jajca in mleka (malo bolj gosto kot za palačinke), nato pa seveda še v drobtine - ter spoham. Titty

neznan uporabnik

3. mar 2003 23:25

Pa še to: Odrasli so pri meni navadno navdušeni nad BUREKOM s skuto! Res pa je, da so moji gostje pretežno vegetarijanci, a ne vsi - tudi mesojedci ga radi zmažejo! Za burek potrebuješ: 500g vlečenega testa za burek 1 kg skute (še bolje, če dobiš pravi bosanski sir, drugače pa je tudi skuta o.k.) 1 kislo smetano 2 navadna jogurta 3 jajca olje sol Z vilico zmešaj (ne pregladko!) 1 kg skute, 1 navadni jogurt, 2 jajca, sol in malo olja. Pripravi kozarec tople vode z oljem (1/2 vode + 1/2 olja). Pekač namaži z oljem in vanj položi 1 plast vlečenega testa. Testo namoči s toplo vodo iz pripravljenega kozarca in namaži s skutino zmesjo (ni treba prav namazat čez celo površino - bolje, da ostanejo grudice tu pa tam). Položi naslednjo plast testa, spet namoči s toplo vodo in namaži z zmesjo... Ponavljaj, kolikor je testa. Zadnjo plast testa položi na vrh in jo namoči s toplo vodo iz kozarca ter daj pekač za cca. 20 minut v pečico, segreto na 250 stopinj. Ko se peče, z vilico zmešaj 1 kislo smetano, 1 navaden jogurt, 1 jajce in sol. Ko pita malo porumeni, jo razreži (na take kose, kot jo boš rezal-a, ko bo gotova) in prelij z zmesjo iz kisle smetane. Daj v pečico še za 5 - 10 minut, da se preliv zapeče. Zraven ponudim kake solate, kisle kumarice, papriko... Titty

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

7. mar 2003 7:23

Govoriš o plasteh testa za burek. Ali je v prodaji vlečeno testo, posebej namenjeno za burek?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti