Diabetične sladice

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

tema odprta - 22. nov 2008 13:20 | ogledi: 9.698 | odgovori: 3

Zanima me, če kdo pozna kak dober recept za sladice, ki so primerne za bolnike s sladkorno boleznijo. V bazi sem našla samo 3, pa me niso povsem prepričali..

Rada bi nekaj spekla za gospo z diabetesom, pa niti ne vem točno kaj sme jesti, na misel mi je prišlo samo da bi zamenjala sladkor s fruktozo.

Če ima kdo kakšne izukušnje, bi bi bila zelo vesela kakega nasveta!

aby

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

22. nov 2008 14:40

sladice za sladkornega bolnika naj bi bile na bazi sadja...pomojem lahko narediš bilo kakšno sladico, samo da količino sladkorja zelo zmanjšaš, lahko pa zamenjaš s fruktozo (vendar pomembno je, da bi preveč sladko) ledenka

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

22. nov 2008 22:55

Tole je nekaj iz knjige ge. Lovšin: Lahka pannacota (za diabetike) 6 porcij 2 dcl sl. Smetane 2 dcl mleka 2 dcl jogurta natrenov posip pol vanilijevega stroka 4 lističi želatine 10 dag zmrznjenih malin Smetano zavreš z mlekom, vanilijevim strokom in natrenovim posipom. V mrzlo vodo daš želatino, ko nabrekne raztopi v nekaj žlicah kuhanega mleka in zmešaj v mlečni pripravek. Ohladi, vmešaj jogurt in nalij v modelčke. Ko se ohladi in strdi, stresi ven in posrezi z vročimi malinami. Pirina strnjenka z marelicami (za diabetike) 5 porcij 2 dcl jogurta 10 dag pire 1 žlica natren posipa 1 vaniijev sladkor 5 lističev želatine 2 dcl sl. Smetane 15 dag vloženih marelic Želatino namoči v hladni vodi, jo razpusti v 1 dcl vročega soka od vloženih marelic. Na pol ohladi in vmešaj v jogurt, dodaj narezane breskve in ohlajeno piro. V to vmešaj stepeno smetano.Zlij v modelčke. Skuta z jagodami (za diabetike) 6 porcij 25 dag skute 1 dcl smetane 1 dcl pomarančnega soka skodelica jagod 6 listov želatine natreen tekočina vanijiev sladkor Skuto, smetano, vanilijev sladkor, na koškne narezane jagode in natreen z vilico razmešamo. Liste želatine namoči v hladni vodi, odcejene raztopi v vročem pom. Soku. Malo ohladi in vmešaj v skutno maso. Zlij v pekač in ohladi, da se strdi.Razreži na kocke. Bananina kupa (za diabetike) 6 porcij 2 žlici rozin 1 žlica ruma 3 banane limonin sk 15 dag skute tekoči natreen 3 žlice sezama Oprane in odcejene rozine namočimo v rum. Banane nareži na kolobarje in jih skupaj s skuto retlači z vilicami. Osladiš z natrenom in poškropi z limoninim sokom. Vmešaj rozine in na hitro opražena sezamova semena. Ohladi. Marelične penice (za diabetike) 8 porcij 5 beljakov ščep soli 3 žlice natreen posipa 1 žlica tekočega natrena 50 dag marelic Oprane marelice duši 10 minut. Pretlači, dodaj natrenov posip in tekoče sladilo ter ohladi. Beljake s soljo stepi v sneg in primešaj marelicam. Stresi v namaščene modelčke in peči na srednji vročini 20 minut. Sadna strjenka (za diabetike) 5 porcij 3 pomaranče 2 jabolki 1 pločevinka ananasa 6 lističev želatine Pomaranče, jabolka in ananasov sok zmiksaj. Želatino namoči, nato jo raztopi v vročem ananasovem soku. Prilij v sadno zmes, dodaj koščke ananasa daj v posodice inohladi. Joan

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

23. nov 2008 19:57

Hvala vama za koristne nasvete! Joan, fini recepti, najbrž bom sprobala kar tistega z marelicami. Sem pa tudi sama izbrskala recept za piškote, primerne za diabetike - če še komu pride prav: (recept je prepisan iz Merkurjeve knjige Advent in božič - upam da ni nič narobe) Začinjene zvezdice: 125 g navadne moke 125 g polnozrnate moke 1/2 žličke pecilnega praška 80 g fruktoze jajce po 1/2 žličke cimeta, pimenta, limonine lupinice, mletih klinčkov in pimenta 125g masla 3 žlice mleka Zmešamo moki, pecilni prašek in fruktozo. Na sredini naredimo jamico in vanjo damo jajce, okrog pa začimbe in koščke masa. Na hitro zgnetemo testo in ga damo v hladilnik počivat za eno uro. Nato ga razvaljamo na 4mm debelo, izrežemo zvezdice in jih premažemo z mlekom. Pečemo 10 min na 180 stopinj. aby

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti