Sterilizacija

tema je zaklenjena

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. nov 2008 13:45

femica je napisal/a:
Kako jim je pa to uspelo? femica

 

Mogoče majo pa fajn poštarja!

jasna

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. nov 2008 16:25

Izkušnje iz prve roke Poseh je endoskopski. Naredijo dve zarezici. Ena ja v samem popku, druga tik nad sramno kostjo. Pri popku gredo v trebušno votlino s kamero, pri drugi odprtinici opravijo poseg. In sicer s termokavterjem zacvrknejo jajcevode, tako da postanejo neprehodni za spolne celice. Hormonski ciklus ostane povsem nespremenjen, tako da ni vzroka, da bi se zredil zaradi tega. (drugače je pri kužicah in mucah, kje pri sterilizaciji odstranijo jajčnike - tam je pa logičo, da se zredijo, saj ni več hormonov, ki jih proizvajajo jajčniki) Boli potem samo popek nekaj dni (vsaj mene je...), šive sem si pobrala sama... Vse je OK in niti za trenutek še nisem obžalovala svoje odločitve, pa je že kar nekaj vode preteklo od takrat Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 22. nov 2008 16:25:39

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. nov 2008 15:02

Tudi jaz sem se dala pri 37. letih sterilizirati. V bolnišnici sem bila en dan, imela sem dva šiva. Vse je popolnoma neboleče! Če bi vedela, kako je to krasno, bi se dala že prej, seks se mi je popolnoma spremenil!Prej sem bila vedno v skrbeh, da bom zanosila in ker sem nasprotnik abortusa mi je tisti strah odvzel dobršen del uživanja! Zredila se nisem niti za gram....sem se pa, odkar pečem peciva ko nora, odkar sem član kulinarike Nena-morje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2008 16:08

Ne vem, ali se je vmes že kaj spremenilo, a še dve leti nazaj ženskam po 45. letu starosti streilizacije niso več naredili, če ni bil istočasno še kak drug poseg, ki je terjal anestezijo. Tako mi je rekla ginekologinja, ko sem se odločala o posegu, in ostala brez njega. Ampak v tistem času se je tudi mirena plačevala, zdaj pa je na voljo brezplačno. Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

23. nov 2008 17:13

prostovoljno boš postala invalid,so še druge možnosti,premisli.pa lep pozdrav. pingvin

neznan uporabnik

23. nov 2008 17:17

alo mamamija,koliko mamic pa imamo po petinštiridesetem letu. pingvin

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

23. nov 2008 17:33

Alo Wran51,koliko splavov pa imamo na leto???? Mogoče pa nekomu ne ustreza nobena druga zaščita??? petardica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2008 17:42

Daj no Wran, zato pa res nisi invalid, če ti jajcevode naredijo neprehodne, halo? Samo bolj spreoščeno je vse, in to v tistih letih, ko mnoge nenačrtovano zanosijo, ker perioda ni več redna, in je prepozno za splav. Pa ne da bi se odrekale spolnosti v tem obdobju?  Ker z zaščito znajo biti težave v teh letih, niso vse ženske za vse, in zato je sterilizacija za številne pravšnja rešitev. Mamamia

mamamia

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. nov 2008 18:00

Wran51, ti si že invalid...v glavi!!!! Nehaj že s svojimi neumnimi pripombami in se drži obljube, ki so jo dal, da ne boš več hodil na kulinariko!!! Nena-morje

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

23. nov 2008 18:15

Mogoče pa ne sexa in ne ve k je užitek?? petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti