Obvezen pregled dimnika

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. nov 2008 16:59

Mi smo pa že pred - kaj pa vem, kakimi 20 leti, dali v dimnik rostfrai tuljavo in od takrat naprej dimnikarji niso več hodili v kontrolo. Ko smo nekaj menjavali peč, smo pogledali koliko se je nabralo saj - v dobrih desetih letih jih je bilo za eno majhno pest. Peč oz. gorilec pa takoalitako damo vsako sezono naštelat serviserju za centralne peči - ne vem, zakaj bi morala poleg tega še plačevati dimnikarju za ...... lp, vanjatajnsek

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

22. nov 2008 17:24

Pri nas pa kar sami pucamo, nekajkrat na leto, če prej ne obvezno pred zimo in pa ko bolj slabo vleče... Ko smo imeli dimnikarja je ponavadi, dober zakadil, spucal pa nič. Pozabila sem dodati, da je tudi dobro računal. anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 22. nov 2008 17:25:07

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

22. nov 2008 18:34

K nam pride dimnikar enkrat na leto in se lepo prej najavi z dopisnico. Lepo. In potem v že zvrtano luknjico pri izstopu iz peči vtakne sondo in se dela silno pametnega, malo pohrka, pokima in dvakrat odkima, še enkrat pohrka in preden izpljune račun, še debelo požre slino. Jaz pa tudi. Še neka služba, ki me po službeni strani odira, pa nimam besede. Cena je okoli 15 evrov, a pregled traja nekaj minut, čiščenja ni, ker imamo peč na zemeljski plin, ki pri izgorevanju v zrak oddaja predvsem vodne hlape. Čiščenje in nastavitev peči pa tako ali tako zaračunavajo drugi mojstri in to opravljamo vsako ali redkeje vsako drugo sezono. Torej če bi zaradi mene rod dimnikarjev izumrl, ne bi bilo nobene škode. A drugače je seveda pri drugih pečeh in gorivih in treba se je tega tudi zavedati. Kot zanimivost in v opozorilo: Z razmahano katrco nenapovedano prileti na dvorišče nek pajac in maha z naročilom za pregled dimnika. Da je to zdaj "kot uzakonjeno". Kot ponižen podanik mu odprem vrata in omogočim dostop. Spet izredno pametna faca počasi odpre spodnja vratca dimnika, iz zadnjega žepa potegne ogledalce in ga porine v odprtino. Malo pokuka, ogledalce obriše in še enkrat v odprtino in potem, da tako lepo čistega dimnika še ni videl. (Jeb....ti, od česa pa naj se umaže?) Ogledalce gre spet v zadnji žep in pajac nekaj piše. 20 evrov!!! Evo računa za strokovni pregled! In takrat se je zgodila revolucija. Ročno sem ga odnesel do katrce in ker mu nekaj ni bilo prav, sem mu "vljudno" sporočil, da ima njegovo podjetje vse moje podatke, saj tako so me našli, naj mi pošlje račun s specifikacijo del in z zakonskimi osnovami, da ta dela smejo opravljati. Nič ni bilo! Mislim, da je prevarant lepo služil na račun lahkovernosti. Lep dimnikarski pozdrav! Boris booris

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

22. nov 2008 19:14

To je pa kot iz komedije.Mislim,da bo pr inas ravno tako.

mesni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti