Pehtran-kje ga kupiti

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. apr 2009 15:15

kozamurnik je napisal/a:
No tudi jaz sem uspela v Kaliji kupiti pehtran(ugotovila sem, da je potica prvzaprav dobra,le tista,zaradi katere se mi je priskutila, je bila verjetno res zanič, zdaj me pa zanima, za kaj drugega razen za potico ga uporabljate?Ali ima kake posebne rastne zahteve?Hvala vnaprej! kozamurnik

 

Tole je ena mojih priljubljenih solat s piščancem in pehtranom.

http://www.kulinarika.net/recept/mesne_jedi/Piscancja_s

 

Drugače ga pa dajem v veliko zelenjavnih jedi...

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. apr 2009 16:18

Jaz ga dajem včasih tja, kamor bi šla po izvorni kombinaciji bazilika, pa dam včasih pehtran, da ne padem v rutino. Pa v smetanovo omako za testenine. Pa v čokoladni mousse. Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

18. apr 2009 18:10

Danes, na tržnici v BTC-ju ni imela nobena stojnica pehtrane. Prav začudena sem bila! Pozdravček!

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. apr 2009 9:19

Mi pa pehran potresemo na telečjo pečenko...poleg potice in palačink

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. apr 2009 10:04

Prav zdaj so vrtnarije in stojnice, kjer prodajajo sadike polne različnih zelišč v lončkih. Če kupite posajen pehtran in ga presadite v večji lonec, ga boste lahko imeli na balkonu vse leto oz. več let. Pozimi ga pokrijte s kopreno ali pa prestavite v prostor, kjer tudi običajno prezimijo vaše rože. Pehtran je precej nezahtevna rastlina, le redno ga obrezujte.

Mojca

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

19. apr 2009 13:37

pravkar sem pokosil odličen ramstek z bernsko omako. mjam, kako paše pehtran v to masleno "majonezo" drugače pa imam pehtran poleg običajnih stvari zelo rad tako kot vendelina tam, kjer gre bazilika, odličen je pravzaprav v kombinaciji z baziliko. zdaj ko bo kmalu mladega graha v izobilju in bo paradižnik sladek in okusen, priporočam solato iz paradižnika, kuhanega svežega graha, bazilike in malo kuhanih testenin s solatno polivko v kateri je nasekljan pehtran. zelo dober je v sladkih kremah za torte in lani sem delal tudi prehtranov sladoled. za oboje ga namakam v vrelem mleku. pehtran na terasi v loncu že poganja in to že 3. sezono. nima pa rad preveč vode. jaz ga pustim kar na terasi pozimi, ker je od oken zadosti toplote, da ne pozebe v loncu. po nkaj letih zraste v kar lep grmiček. @vendelina tisto s čokolado se sliši zanimivo. bom poskusil. od kje ti ideja za to? cellnet

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

19. apr 2009 15:42

cellnet je napisal/a:
@vendelina tisto s čokolado se sliši zanimivo. bom poskusil. od kje ti ideja za to? cellnet

Vandelina ma take zamisli da se včasih uprašam, če je sploh s tega planeta

res, svaka čast (pa brze zamere Vandelina)

Lepo nedeljsko popoldne še naprej!

Pitončica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. apr 2009 9:05

Pehtran sem dala v čokoladni mousse prvič pred dvema letoma. Osnovni fazon je bil, da sem delala čokoladni mousse, ki sem ga malo polila z želatiniranim mentolovim likerjem (daš želatino v liker in se malo zgosti pa ne preveč, tako da en after-eight sentiment pride ven). Potem pa enkrat nisem imela tega likerja in sem bila še vedno v čokolada-in-nekaj-zelenega filmu in sem dala pehtran v mousse - lepo sem notri vsipala med toplenjem čokolade v banjomariji. In ker je bila topla masa prijetnega okusa, sem rekla, tole bo okej. Ni se mi pa zdelo to blazno inovativno, oziroma, ni se mi zdelo, da bi šla to pisat kot nov recept. Potem sem pa lani videla v čokoladnicah tudi čokolado s pehtranom. Kar pomeni, da smo različni ljudje, ki se med seboj ne poznamo, na podoben način razmišljali. Drugače pa vse lepo pozdravljam z Venere Vendelina jr.

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

20. apr 2009 12:59

Po mojem paše pehtran tudi v vse omake, kjer bi uporabili gorčico, še bolje gorčična semena ... veverica

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

8. sep 2009 20:51

Da ne odpiram nove teme bom kar tu nadaljevala... Doma imam namreč lep pehtran, ki se mi je kar razrasel. Mogoče veste, če mi bo zdržal do zime ali bi ga mogla porezat in posušit. Želim narediti pehtranovo potico nekje okrog božiča, pa ne vem, če mi bo svež zdržal do takrat. Hvala za odgovor, Lp irenapena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti