Pehtran-kje ga kupiti

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

tema odprta - 21. nov 2008 17:58 | ogledi: 16.464 | odgovori: 30

Pozdravljeni.Zelo rada bi za prihajajoče praznike postregla z pehtranovo potico,vendar ne vem kje bi kupila pehtran,če kdo ve kje se prodaja mi prosim naj posreduje informacijo.HVALA.

toppy

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

21. nov 2008 18:33

Svežega sem že večkrat videla v Leclercu, ne morem pa se spomniti, ali je bilo to poleti ali morda tudi pozimi. Kar dobro se da narediti tudi iz posušenega, ni pa primerjave s svežim - vsaj po mojih izkušnjah. Aja, v Leclercu ( v Ljubljani) imajo svežega v tistem odprtem hladilniku, skoraj nasproti tehtnic za sadje in zelenjavo, oz. točno nasproti oreškov in suhega sadja. Lp, Rosie rosie

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. nov 2008 20:39

In imajo ga vesno- Sicer pa ga lahko nadomestištudi z meto. Pride zelo aromatična potica. lp Vesna

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

21. nov 2008 21:34

dobiš ga na tržnici pri zmajevem mostu.šopek stane 2-3 €.moraš pa k starim ženicam. srcektorta

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

22. nov 2008 8:19

Na tržnici BTC-ja, konkreten šopek 4.5 EUR, kupljen včeraj. Suh pehtran je najbolje za potico ali podobno na ponvi segrejemo maslo, dodamo sladkor, ko se počasi karamelizira, dodamo pehtran. Potem pa takoj na razvaljano in namazano potico, pokapamo s tako sladkorno mešanico. Mljask

kozamurnik

sporočila: 2311

18. apr 2009 6:30

No tudi jaz sem uspela v Kaliji kupiti pehtran(ugotovila sem, da je potica prvzaprav dobra,le tista,zaradi katere se mi je priskutila, je bila verjetno res zanič, zdaj me pa zanima, za kaj drugega razen za potico ga uporabljate? Ali ima kake posebne rastne zahteve? Hvala vnaprej! kozamurnik

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. apr 2009 6:50

Pehtran gre izjemno lepo skupaj s piščancem, pa v raznih belih omakah se tudi lepo obnese.Tudi z jajci je dober.

Če rabiš konkreten recept, mi sporoči,  ti ga pošljem na ZS.

Mislim, da ni kdovekako zahteven, če je suša, ga je treba zalivati in redno obtrgovati oziroma striči.

nola

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

18. apr 2009 7:42

Suh pehtran mi ne odgovarja, ni nobene arome. Jaz kupujem pehtran na tržnici - svež. Ni res, da se dobi pri starih ženicah..., pehtran ima skoraj vsaka druga stojnica. Dostikrat ga dobim od sestre, ki ga ima posajenega kar tako na robu vrta. Še malo pa grem v BTC na tržnico, ga bom poizkala... prejšnji vikend je mož bil na tržnici, tako da ne vem koliko je plačal zajeten šopek za pehtranovo potico. Pozdravček!

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

18. apr 2009 10:25

v ljubljani ga imajo na tržnici 6 dni na teden, vseh 52 tednov, razen ob praznikih in nedeljah. vsaj 4 stojnice ga imajo celo leto. pozimi je nekoliko dražji, zdaj pa je konkreten šopek cca. 1 eur in dva takšna sta zadosti za potico. če si prav potraten pa tri. cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti