Pečjakove ladjice

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 16. feb 2003 17:58 | ogledi: 4.569 | odgovori: 4

Pri nas obožujemo te ladjice. So pa kar drage, zato bi jih rada poskusila napraviti tudi sama. Testo je iz listnatega testa, nadev je polovička marelice, ampak tista rumena krema - te pa ne pogruntam iz česa je. Mi lahko kdo pomaga?

merlo  

član od: 15.2.2003

sporočila: 3

17. feb 2003 8:20

kaj pa vem, če so res toliko dragi. če kupite v njihovi trgovini kilo zmrznjenih ladijc, vas te stanejo nekaj cez tisoč sit, jih je pa kar nekaj. in slišala sem, da so edini, ki za svoje izdelke uporabljajo samo sveže sestavine... vsekakor pa so cenejši od nekaterih drugih ponudnikov istih izdelkov. lp :) merlo

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

17. feb 2003 21:54

Meni se zdi, da tista krema spominja na puding s kakšnimi dodatki. Sycia

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

17. feb 2003 23:02

Jaz delam kremo kar iz vanilijeve kreme ( brez kuhanja),ki jo dobiš v vsaki trgovini na polički poleg pudingov.Kreme ne smeš dati preveliko,ker ti bo med peko stekla.V primeru,da bi se ti zdela krema še vedno preredka,pa daš v kremo manj mleka.Domači pravijo,da so moje ladjice enake Pečjakovim,pa še cenovno je razlika! Pa veliko uspeha.LP Amona

janci  

član od: 15.2.2003

sporočila: 1

18. feb 2003 16:33

jaz pa naredim kremo kot za kremne rezine, potem pa dodam zraven še polovičko vloženih marelic ali breskev, vendar je res, da kreme ne sme biti preveč, ker steče... in ladjice so res odlične... lp janci Sporočilo je spremenil(a) janci dne 18. feb 2003 16:34:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti