Kakšen čaj pijete

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 20. nov 2008 10:05 | ogledi: 5.342 | odgovori: 32

Zadnje čase si v službo nosim čaj kar v termovki in ga spijem 1liter. Vedno skuham sadnega,tako da mešam - limona, malina, jagoda.

Malo sem se naveličala sadnih in tudi mislim, da imajo preveč kisline.

Želela bi poskusiti zeliščne čaje, pa ne vem katere.

Katere čaje pa vi pijete?

In koliko čaja na dan?

Ali je preveč, če spijem liter čaja na dan?

lp

pandapanda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. nov 2008 10:10

Stopi do Starega trga v trgovino s čaji (če nisi iz Lj, naše mesto je prav cort v teh dneh, vredno ogleda) in ti bodo lepo razložili vse o čajih. Od litra sadnega čaja se pa še nobenemu ni nič hudega zgoidlo. Če se boš pa "zadevala" s kakšnim resnim čajem z ogromno teina, boš pa malo bolj party animal v teh decembrskih dneh... Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

20. nov 2008 10:19

Zjutraj Earl Grey Superior, čez dan zeleni čaj - kitajski Mao Feng. saša

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. nov 2008 10:19

Jaz pijem pravi čaj z mlekom že leta... in leta... od jeseni na zimo, spomladi preneham. Pijem že eno šalco kar na poti, v avtu, hvalabogu za Starbucks prenosnik za pijače, : ) Potem v službi še enega. V Berlinu sem si mal bolj "špogala" pa sem si cream/smetano zlivala noter, : ) Daaaaaleč najljubši mi je Earl Grey, tisti, sivi... Pa English Breakfast, Orange Pekoe, kar je sama klasika... Pred kratkim sem poizkusila nekaj z okusom kakavovih zrn, je bilo v redu. Pijem na filter vrečke ali na rinfuzo, vseeno mi je. Zeliščnih čajev ne pijem, ker nimam časa to packat kar neprej. Pa da se ohladi, pa... Enako s sadnimi. Jih pa kupujem absolutno v čajnici, pri zeliščaricah, če že... Sadni in zeliščni v filter vrečkah imajo dodane arome in barvila. To je meni bljak. lidka [sonce]

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

20. nov 2008 10:25

Pijem samo sadne čaje. Ostali mi ne potegnejo. Pa še to minimalno - pozimi tu in tam šalico na dan. Ko sem žejna, grem pit, ne da se mi čakat na čaj, da se ohaldi (pijem samo hladnega).

Sicer so mi pa najboljši Spar bio čaji v vrečkah - brez nasty dodatkov. Pa zelo okusni.

Sonja

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

20. nov 2008 10:26

Moj dnevni obred je Earl Gray z mlekom in žličko sladkorja. Drugače čaja ne sladkam. Pijem ga pa vsaj dan, tudi v najhujši vročini zelo paše. Aja, pa najbolje je, če je un od Sir Winston"s Tea. Drugače so mi pa zelo dobri sadni čaji iz prej omenjene čajnice (turški jabolčni čaj mmmmmmmm ), pa zadnje čase pijem enega z imenom Sweet Dreams, pa planinskega, ki je pa itak že stalnica. Ostalih sadnih iz vrečk ne maram, ker dajo od sebe samo barvo in vonj, okusa pa nobenega! lp Urša

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

20. nov 2008 10:38

Trenutno pijem Zeleni čas z okusom slive od DM, njihove znamke, drugače pa kakšno mešanico Božičnega čaja, Rooibos (brez dodatkov), Planinski.......

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

20. nov 2008 11:02

Črni čaj z mlekom in malo sladkorja, ostali čaji vedno brez sladkorja. Pijem pa vedno čaje iz čajnic, japonska sencha, mate, gunpowder, beli čaj, zeleni z ingverjem in meto... Rada imam domač metin čaj, pa ayurvedskega za sproščanje (rahlo sladkast okus zaradi dodanega sladkega korena)... itd, itd... Možnosti je ogromno, zavij v kako čajnico, ti bodo z veseljem razložili... Najmanj zanimivi so mi sadni čaji, se jih hitro naveličam. Če piješ naravne, nesladkane čaje, pri količini ni omejitve. Mac

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. nov 2008 11:02

Kot berny, domače mixe... avtorica moja mami, pri nabiranju pa sodelujem tudi sama.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. nov 2008 11:10

Pri nas pijemo različne čaje.

Čaja v fileter vrečkah ne kupujemo že lep čas.

Vedno ko gremo v Ljubljano, si nabavimo zalogo čaja na "refuzo"

Za hčerko kupujemo: mandljev piškotek, aida, sončni sadeži, turški jabolčni z limono, ...

zase pa zeleni čaj z aromo vanilije, japonske češnje, malage,...

Črnih čaji nama nekako ne pašejo.

Včasih za spremembo vzamemo še rooibos z različnimi okusi.

Sedaj se bliža čas božiča in bodo (mogoče že imajo) imeli božični čaj. Sadni in zeleni.

Čaja ne pijemo vsak dan! Niti ga ne pijemo v velikih količinah. Imamo ga bolj za crkljanje in uživanje. Za odžejat imamo kar vodo.

 

 

 

MM

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

20. nov 2008 11:16

Berny mi lahko našteješ nekaj rastlin ki jih uporabljaš? Engie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti