Temni kakav v prahu

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

22. dec 2014 10:33

Včasih so imel tudi cele pražene lešnike, pa tudi teh sedaj več ne vidim.

 

rrr

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. dec 2014 16:39

Na nemških kuharskih straneh sem brala, da je letos problem z letino lešnikov, po vrsti so se pritoževali, da jih v trgovinah sploh ni dobiti.

Praženih lešnikov nikoli nisem kupovala. Svetujem pa, da jih prepražite v pečici, dosti lepši pridejo in ni nevarnosti, da se zažgejo. Za neko torto, kjer jih dam v kremo, jih vedno prepražim, ko se peče biskvit, in nato oluščim v cunji. Če pa jih hočete imeti večjo količino na zalogi, pa enkrat "zalaufate" pečico prav zanje, oluščene pa potem shranite v hladilniku in jih zmeljete po potrebi. 

teta torta

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

22. dec 2014 19:12

Jaz sem jih včeraj v pečici spražila kilogram, zdaj pa jih hranim v neprodušni posodi na hladnem. Jih bom po potrebi mlela/sekljala... Saj v bistvu mi je ta domač sistem boljši, ker ne rabim vedno mletih, so pa kupljeni praženi in mleti bol komot  

Vesnuska

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

27. dec 2014 14:13

Ne želim delati nobene reklame, toda slučajno sem med brwswkanjem zasledila Black cocoa powder na ameriški spl. strani. Trenutno je izdelek ocenil le en uporabnik, zato je o kvaliteti težko govoriti. Na splošno so njihove začimbe in drugi izdelki super, sem jih sama že kar nekaj kupila.

 

http://www.iherb.com/Frontier-Natural-Products-Cer

žižula

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. jan 2015 8:32

STANA!!! Talele kakaF je BRUTALEEEEEN! Tako okus kot barva. HELL YEA!! Hvala lepa na paketu in  ter ogromno 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. jan 2015 16:22

stana

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

11. jan 2015 15:37

Mogoče bo kdo tu kaj našel. Res, da še nisem te strani preučila. Tako, da ne vem, v kakšnin količinah prodajajo.

 

http://www.gourmetshop.si/trgovina/nasi-proizvodi/čokolade-in-proizvodi-iz-kakava/kakav-v-prahu

 

biba

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

12. jan 2015 15:04

Mogoče bo kdo tu kaj našel. Res, da še nisem te strani preučila. Tako, da ne vem, v kakšnin količinah prodajajo.

 

http://www.gourmetshop.si/trgovina/nasi-proizvodi/čokolade-in-proizvodi-iz-kakava/kakav-v-prahu

 

biba

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

12. jan 2015 16:45

Mbarbe...tale tvoj link je pa super,,,sem takoj našla nekaj za naročit...lp, Saša

Mir in dobro!

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

13. jan 2015 9:23

MBrando je napisal/a:

STANA!!! Talele kakaF je BRUTALEEEEEN! Tako okus kot barva. HELL YEA!! Hvala lepa na paketu in  ter ogromno 

Tole se dobro bere, za probat

MBrando, sam še namig rabim, kako naredit pito brez sladkorja in moke (tak komentar si zapisal pri misisipijski piti)

anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti