Temni kakav v prahu

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

18. dec 2014 11:07

Temni kakav sem pred kratkim kupila, tako da nimam prav dosti izkušenj. Biskit, ki sem ga zadnjič pekla je bil temnejši kot z drugimi kakavi, ki jih uporabljam, barva pa ne tako čokoladno rjava ampak je bolj vleklo na temno-rjava, ki je že kar malo na sivo vlekla.

Ne vem, če ga uporabljajo profi slaščičarji, proizvaja pa Gorenjka.

stana

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

18. dec 2014 14:30

Jaz vedno kupim Gorenjka kakav v prahu. Pecivo, keksi,...so vedno črni.

Lopatka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. dec 2014 6:47

vlkapika je napisal/a:

sem delala čokoladno pomarančno torto in je enake barve kot na prvi sliki :) je temno rjeve

http://www.kulinarika.net/recepti/15639/sladice/cokolad

lp



vlkapika



Sporočilo je spremenil(a) vlkapika dne 18.dec 2014 10:43



Opala. Ja če pa pride biskvit takšne barve kot je na sliki od PUPIKE, pol pa je to to!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. dec 2014 23:35

hofer je od lani do letos spremenil podobo kakava in žal tudi vsebino. Letošnji kakav je v malo večji škatli in bolj svetel :S poleg tega tudi praženih mletih lešnikov ni več, ker so spremenili dobavitelja, sedaj so brezveznega okusa in jih mroam spražiti ter zmleti sama. Joj kako mi gre na živce ta nekonsistentnost diskontov. Ravno, ko se navadiš enega artikla in si cel vesel da obstaja poceni najljubši artikel, pride takole :S

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. dec 2014 5:57

bannanna je napisal/a:

hofer je od lani do letos spremenil podobo kakava in žal tudi vsebino. Letošnji kakav je v malo večji škatli in bolj svetel :S poleg tega tudi praženih mletih lešnikov ni več, ker so spremenili dobavitelja, sedaj so brezveznega okusa in jih mroam spražiti ter zmleti sama. Joj kako mi gre na živce ta nekonsistentnost diskontov. Ravno, ko se navadiš enega artikla in si cel vesel da obstaja poceni najljubši artikel, pride takole :S





SAME HERE!!!! 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

22. dec 2014 8:34

bannanna je napisal/a:
hofer je od lani do letos spremenil podobo kakava in žal tudi vsebino. Letošnji kakav je v malo večji škatli in bolj svetel :S poleg tega tudi praženih mletih lešnikov ni več, ker so spremenili dobavitelja, sedaj so brezveznega okusa in jih mroam spražiti ter zmleti sama. Joj kako mi gre na živce ta nekonsistentnost diskontov. Ravno, ko se navadiš enega artikla in si cel vesel da obstaja poceni najljubši artikel, pride takole :S

Za barvo kakava pa res nisem opazila razlike, uh, sem premalo pozorna , bo treba spet spečt missisipijsko pito, pražene lešnike pa tudi jaz pogrešam, lepo aromo in okus dajo. Jih tud jaz zdaj sama pražim, sam je treba skoz pazit, da niso potem zažgančki, uh.

anka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

22. dec 2014 9:25

Joj, niti me ne spominjajte na pražene lešnike. Kupovala sem mlete pražene Hoferjeve, včasih tudi šparove, zdaj ni več nobenih. Obe trgovini imata samo nepražene, pa še dražji so. Zdaj kupim cele in jih sama pražim in meljem. Nasploh so se lešniki tako podražili, da mi ni nič jasno. Slaba letina ali kaj...?

Vesnuska

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. dec 2014 9:49

Barvo kakava sem videla ko sem vsebino nove škatle vsula k ostanku prejšnjega :S

Tile mleti lešniki, ki so sedaj v hoferju sploh nimajo okusa. Kakšna škoda!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti