Temni kakav v prahu

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. dec 2014 7:26

Jaz iščem najbolj temnega kar se ga dobiti. Pri nas, na Balkanu, dvomim da bi dobil EXTRA ULTRA TRIPLE OH in SPLOH DARK COCOA POWDER. Ampak ravno to je poanta. Želim ga. Vsi tile nasi slovenski mi niso dark, ampak rjavi. In ja Vanja, rabim ga za DELIKATNE zadeve....

MiriBon: Že,že, ampak pri nas ga pa ne ponujajo, ali?  
Ampak stran pa, ulalal, uff ohh ahh, pa je DA DOL PADEŠ. To je že stopnja doktorske dizertacije o KAKAVU. Kapo dol. Res super stran. Sploh pa tisti detajli o stopnji okusnosti. 
Uff,uff

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. dec 2014 7:35

Brando, hands down najboljši duch process kakav je Valrhona. Uporabljam samo za boljše stvari in za posipat na capuccino. 

Vanja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

17. dec 2014 7:40

Probaj jih kontaktirat, če bi ti poslali po pošti, I guess.

Ja, njihova stran je res že prava študija o kakavu...

 

Če pa se ne motim, je tudi tisti, ki ga je zgoraj pripela rebecca, precej dober (mislim, da ga je priporočila tudi rimljanka na samem začetku te teme).

Life is war against boredom~

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. dec 2014 11:59

MBrando, v PV imajo extra temni kakav, ki že kar malo na sivo vleče.

http://trgovina.zito.si/surovine-in-dodatki/cokolada-

 

Za primerjavo sem poslikala ta temni kakav in Hoferjev.

 

 



stana

Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 17.dec 2014 12:01

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

17. dec 2014 12:04

uuuuuu, stana.r, super! 

anka

vlkapika  

član od: 7.8.2010

sporočila: 57

17. dec 2014 13:17

tako kot na levi izgleda kakav od Nestleja, mogoče je celo malo temnejši :)

vlkapika

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

17. dec 2014 22:21

Mi pa nekaj ni jasno. Ali je kakav tako hudo temen? Meni ga je naprimer prinesel kolega s Kube, tistega pravega, pa moram reč, da je precej svetel, dosti bolj kot ta iz Eurospina.

 

Biba

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

17. dec 2014 22:38

^Zato ker je bil naraven oz. neobdelan.

Life is war against boredom~

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

17. dec 2014 23:12

Kraš, v škatli je zelo temen kakao. Vedno kupim tega,ostali so mi presvetli...

valikaben

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. dec 2014 7:48

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Brando, hands down najboljši duch process kakav je Valrhona. Uporabljam samo za boljše stvari in za posipat na capuccino. 



Vanja



OH MY,OH MY...sem preveril. Ja HVALA a ne. Če to ena takšna PROFIČKA objavi, pol VERJAMEM da ne more biti daleč do perfekcije, glede na to, da ste na oni strane luže in so vam na dosegu roke vse UBER DIVJE KULINARIČNE zadeve, katere ste preverili. Če porečete da HERŠIJ ni ok, pol verjamem. 
Jap, bom na amazonu preveril in naročil, v kolikor je to to. 

Vsem drugim TUDI HVALA, za trud.

vlkapika: Ko ste delali z njim, je prišel v masi fajn temen? Imate morda kakšno fotko?

stana.r: A to pa je prav za slaščičarje? Ker ga imate doma, a nam lahko zaupate proizvajalca in vaše mnenje glede barve? A je razlika občutno vidna in pride v masi res temno?


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti