Hude menstrualne bolečine in usnjen kavč...

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

tema odprta - 18. nov 2008 10:44 | ogledi: 5.596 | odgovori: 64

oj slovenci in slovenke,

imam dve vprašanji, rabim dobre nasvete:

prvo vprašanje, kako pomagati dekletu, ki ima vsak mesec hude bolečine pred menstruacijo - joče od bolečin v trebuhu... popije protibolečinske tablete - praške, čaje... a je res hudo.. pomagajte z nasveti prosim, kako ji pomagati...

in drugo vprašanje, kako naj vzdržujem usnjen kavč.. nekje je že popokal in kako naj to rešim.. kako naj ga očistim in restavriram te razpoke??

hvala vam res za odgovore!!! imejte se lepo v jesenskih dnevih...

inteligentka

moniq  

član od: 21.1.2008

sporočila: 32

18. nov 2008 11:03

Tabletke BONIFEN - dobre izkušnje pri meni (menstrualni glavoboli) in kar pri nekaj prijateljicah, ki so imele krče. Če je res hudo, je najbolje, da vzame kar dve. Lep pozdrav. moniq

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. nov 2008 11:04

Če so krči res tako hudi, bi jaz najprej šla k zdravniku in se z njim posvetovala. Sicer smo pa včasih uporabljali buscopan, ne vem, ali se zdaj še dobi.

 

Glede kavča pa nimam pojma.

mamamia

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. nov 2008 11:15

To ti je kombinacija tem, sem kar ostrmela, kaj ima lahko prvo z drugim, hihi..:)))) Glede menstrualnih bolecin: naj punca obisce ginekologa ali splosnega dohtarja. Vazno je, kdaj zacne jemati tablete (ne sme cakat, da se bolecina razvije, ker jo je potem dosti tezje obvladovat). Vcasih se ginekolog v takem primeru odloci celo za uvedbo kontracepcijskih tablet. Ze spet odsvetujem preizkusanje vseh mogocih nasvetov po nacelu "ce je pomagalo sosedovi Lojzki, bo meni tudi". O kavcu bi pa znal kaj povedati kaksen psihiater, ampak mora biti iz Freudove sole. lp, proxima

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

18. nov 2008 11:28

ja, ja saj mi je jasno, da to dvoje ne gre skupaj menstrualne težave in kavč (ali pa ja proxima - da se lahko vleže na kavč, ko jo boli trebuh to dekle hahahaha...)... - malo šale.. no, ta dva problema imam trenutno, ki ju rešujem, pa sem dala kar oba ven... hvala za trud in nasvete.. ta je dober, da prej vzameš, ko začne zelo bolet... pri ginekologu je bila - buscopan ne pomaga dovolj, dal je tablete in to je to.. je kak drug način? lp inteligentka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. nov 2008 11:31

1. Tri besede: Ginekolog, pregled, antispazmiki. 2. Usnje je kot koža in ima rado vse, kar ima rada koža. Ima tudi rado čistilno mleko, s katerim se očisti usnje, potem se pa lepo usnje namaže z losjonom za telo (kakšna nizjecenovna blagovna znamka je d"best za sedežno). Usnje ima tudi zelo rado otroško olje (zlasti, če greš za kak teden zdoma in pustiš, da se lepo vpije). Tisto, kar si pa že popokala, se ne bo popravilo, samo na slabše ne bo šlo. Boš morala kontaktirati izdelovalca kavča, da ti zamenja razpokani del. P. S Proxy, Lojzka je verjetno tista iz Brecljeve parade..."v prvi vrsti grejo naši, naši, naši/v drugi vrsti grejo vaši, vaši, k maši/v tretji vrsti stopa vojska, vojska, vojska/v zadnji vrsti stopa Lojzka, Lojzka, Lojzkaaaaaaa" Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 18. nov 2008 11:33:27

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

18. nov 2008 11:41

Inteligentka, meni pomagajo samo Naklofen, Nalgesin, Naprosin, najboljše so pa itak Ketonal. Samo to so vse zelo močne tablete, ki jih dobiš na recept (vsaj Ketonal), tko da moraš v vsakem primeru obiskat ginekologa. Pa ne smeš jih ravno goltat eno za drugo :) Kontracepcijske tabletke enim pomagajo, meni niso čisto nič, prav tako Bonifem... Če ma punca res take hude bolečine mora k zdravniku, to je pa že kar malo tu mač :) LP, Gigi_84

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. nov 2008 11:47

Katere tablete, kontracepcijske ali protibolecinske? Sicer se je pa z vecjim ali manjsim ucinkom uporabljalo poleg nesteroidnih revmatikov in kontracepcijskih tablet tudi B-vitamin, E-vitamin, omega-3 mascobne kisline, cinkove in magnezijeve dodatke k hrani. Kot nas uci zlato pravilo, cim je za kaksno stanje v rabi ogromno zdravil, to pomeni, da nobeno od njih ni 100% ucinkovito (ker bi sicer hitro izrinilo druge). Pomembna je se ena stvar: treba se je zamislit nad odnosom do lastnega telesa. Nasploh sem zelo skepticna do izumljanja najrazlicnejsih psiholoskih vzrokov za organske bolezni (kar boleca menstruacija brez dvoma je), ampak cimprej se je treba naucit naslednjega: dokler punca jemlje svojo menstruacijo kot svetopisemsko nadlogo ("v bolečinah boš rodila svoje otroke"), jo bo na ta nacin njena naravna funkcija tudi preganjala. V prispodobi povedano, cim ji bo zacela pravit "festa" raje kot "sem bolna", jo bo tudi bolelo vsaj dvakrat manj. Preverjeno na mnogih sosedovih Franckah, vkljucno z mano...:)))) lp, proxima

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

18. nov 2008 11:53

oj, protibolečinske tablete... ja no, saj ne jemlje kot praznik menstruacije, če pa vedno tako boli... pa se bojiš potem.. dekle je vegeterjanka in poje ogromno zelenjave in sadja.. hočem le povedati, da skrbi zase.. jaz sem mesojedka in o tem imam svoje mnenje - glede prehrane.. bom dala kot novo temo vegeterjanstvo - da ali ne?! drugače pa kul proxima in vandelina jr hvala glede kavča.. zakon bejbe ste! prav res.. pa, pa inteligentka

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

18. nov 2008 12:01

Ko se je pri meni pojavila prva menstruacija, se je začelo psihotično življenje, nikoli več nisem čisto sproščena, sedaj pomaga to, da imam kontracepcijske tabletke, pomaga pa zato, da si naštimam menstruacijo v soboto, tako da lahko soboto in nedeljo doma ležim pod vplivom močnih tablet seveda, sedaj imam Diclo Duo, sem pa pred pol leta menjala kontracepcijske tabletke, tako da imam zdaj take ki imajo drug hormon kot prejšnje in se je stanje zelo izboljšalo, prejšni mesec je bil najsrečnejši dan v mojem življenju, prišla sem na wc in videla da imam menstruacijo, kako je to lep občutek. Vse je odvisno od njene ginekologinje, sama sem jo menjala in ta ki jo imam sedaj je taki angelček, ker vemo že kako je zoprno iti tja na pregled, potem pa je še doktor neprijazen-huda kombinacija. Z dobrimi mislimi meni osebno ni pomagalo, ker sem bila sposobna pod vplivom tistih bolečin, bruhanja in hude vročine tudi skočiti skozi okno, tako da je bil vedno nekdo pri meni. Marsikdo ima hudo bolečine a še vseeno ne ve kake ima drug, zato je tukaj težko biti pameten, vključno z mano. Padanje v nezavest zaradi bolečin sredi šolskega hodnika, do blodenja itd. so meni poznana stvar, je pa res da z leti človek spozna svoje telo, spozna kdaj je pravi čas da vzamemo tableto... Najbolj, ampak res vam to iz srca svetujem, najbolj pomaga TEK, da, šport, potrebno je okrepiti te mišice ki to vse skupaj ven stiskajo :) tako po domače povedano, vsaj 4x tedensko po 20 minut teka in pa uporaba LEG MAGICA. pa bo menstruacija po dveh mesecih izredno izboljšana. Da o lepi postavi in čvrsti ritki ne govorim :) Želim ji čim več nebolečih mesecev... in čim manj obveznosti na tisti dan :) nitta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. nov 2008 12:03

Inteligentka, pa ti nimaš etičnih problemov s tem, ko tule razlagaš osebne zadeve nekih tretjih oseb? Tule razlagaš telesna stanja neke osebe, nekje drugje iščeš otroška oblačila za nekoga. Če imaš kaj od tistega, kar je semantično vključeno v nick, potem bi se morali etični problemi pojaviti slejkoprej. Tudi bi morala razmisliti o primernosti svojega dobrotniškega gostovanja na prijaznem kulinaričnem portalu. Drugače pa, če bi rada postala spletna dobrotnica, zakaj, za božjo voljo ne blogiraš in boš lahko dnevno merila odziv na svoja prizadevanja? Last but not least: Upraba veliki črk na začetku stavka je čisto okej. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti