Hude menstrualne bolečine in usnjen kavč...

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

18. nov 2008 19:58

Meni je osebna zdravnica rekla pri mojih 14 ko sem dobila prvo menstruacijo in z njo bolečine, da naj pač imam otroka, pa da ga bodo že starši gor spravli. Sem se odločla da bom ta njen doktorski nasvet vzela za šalo, bolje to, kot da si sebe pri 14 predstavljam kot mamico, ko je še meni mami govorila vsak večer zobe umit :) saj bi jih tako ali tako, pa vendar sem bila še otrok... nitta

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. nov 2008 20:02

Zanimivo, kako se debata odvija v različne smeri, sploh, če si pozoren samo na določene odstavke.

Najprej namig o primernosti vsebine:

Vendelina jr. je napisal/a:
Tudi bi morala razmisliti o primernosti svojega dobrotniškega gostovanja na prijaznem kulinaričnem portalu.
nato skoraj izbruh besa:
TinaTina je napisal/a:
Skrij se in ne piši več bedarije !!

Sledi pomiritev (lahko bi bil odgovor obema):

mamamia je napisal/a:
Kot tudi ne razumem, zakaj bi nekdo moral utihnit, če njegovo pisanje komu ne ustreza.

Zakrijte imena pišočih in berite, ne da bi vedeli, kdo kaj piše. Kaj pokaže analiza tekstov?

In kaj že pomeni forum???

Bravo! Saj vem, da si mojstrica tako kuhle kot besed in strinjam se z vsem napisanim.

In nazaj na glavno temo-kot najstnica sem vsak mesec kasirala 1 injekcijo Baralgina, saj so bile bolečine tako neznosne, da sem skoraj vsakič zlezla skupaj. Takrat mi je dr.Helena Meden (takrat še ni bila Vrtovec) svetovala navaden aspirin, ki je dejansko odlično učinkoval, le pravočasno sem ga morala vzeti- takoj, ko sem začutila rahlo bolečino. Poleg aspirina mi je precej je pomagalo tudi gretje bolečega predela trebuha. Žal so težave izginile šele s porodom.

 

LP, V.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. nov 2008 22:04

 

inteligentka je napisal/a:
draga vendelina jr. glede mojega stila pisanja pa - meni je tako všeč - saj menda poznaš pravopis in si lahko zamišljaš kje so velike začetnice - če te kaj moti! to je moj stil draga vendelina jr - vsaj imam ga, ali ne?! inteligentka

Ne gre za tvojo osebno stran (kar bi stran na blogu bila) in pričakuje se pač, da se VSAK potrudi po svojih najboljših močeh. Pri pravopisu mislim. Tu pač ne gre za nek osebni stil. Prej za nespoštovanje jezika kot oblike komunikacije med ljudmi.

In nekaj o blogih lahko prebereš tukaj  še več pa, če v katerikoli brskalnik vtipkaš eno samo besedico: blog.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 18. nov 2008 22:05:15

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. nov 2008 23:41

Trlca,

moje izkušnje z menstrualnimi bolečinami so podobne tvojim. Na koncu mi je pomagal le še Tadol, vendar potem nisem smela voziti, ker so te tablete tako močne.

Pojezi me, ko kdo za menstrualne težave krivi psiho ali se čudi, čemu se zatekamo k protibolečinskim tabletam. Dejansko razume samo tista, ki je že kdaj čepela na tleh, skrivljena zaradi krča, nesposobna narediti še en korak... Tista, ki je zaradi menstruacije že kdaj bruhala na stranišču in se tresla zaradi bolečin...

Meni je - tako kot tebi, Trlca - pomagala sprememba prehrane. Po nekaj mesecih stroge diete (ne shujševalne, da se razumemo!) se je stanje neskončno izboljšalo. In to po desetih letih muke, ki se je ponavljala vsak mesec.

tulka

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

19. nov 2008 7:54

No nekaj strani je napisanih, morda ste že rešili zadeve, če pa ne pa moj nasvet, da deklica obišče ginekologa, ki ji bo predpisal nizkohormonske tablete. Moji hčeri se je potem uredilo, imela je takšne bolečine, da sva dvakrat končali v bolnišnici, jedla je ketonale, ker nič ni več pomagalo. Zdaj po nekaj mesečni terapiji in prav tako nekaj mesecev že ne je ničesar, se je zadeva uredila. Tako, da je trditev, da je ženski treba trpeti bolečine, že zdavnaj mimo, saj živimo v 21. stoletju .... tako da kar na pot k ginekologu.... če nima razumevanja pa zamenjati zdravnika.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. nov 2008 8:52

Vanjatanjsek, ne bit takoj osebno prizadeta... IN, NI LETELO NATE, : ) (Moj porod je trajal 2 dni, 15 ur v prvem šusu, 3 urce so me pustili zaspat, od izčrpanosti, potem pa jovo na novo...). Če tukaj ne dobiš ključnih informacij in sliko, kako naj bi to zgledalo, potem ne vem... Moja izjava nima nobene veze Z mojim OTROKOM, : ) Jaz sem pač bolj za to, da se človek v življenju sooča s svojimi vprašanji in odgovori in da je sam do sebe iskren. Pa tudi, če je malo grenkobe zdraven... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 19. nov 2008 08:53:17

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. nov 2008 9:33

Začudena sem ker omenjate Ketonal tablete, namreč jaz sem jih dobila, ko so me bolele roke:

http://www.lekarnar.com/Ketonal-gel/

 

Kolikor jaz vem, proti takim bolečinam se daje Spasmex! 

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 19. nov 2008 09:42:15

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

19. nov 2008 9:57

Anamarija, ketonal je res za hude bolečine, meni osebno spasmex ni pomagal. Sem pa morala res pojamrat, da mi je predpisala ketonal, pa še to res samo 1x. Gigi_84

Šunkica  

član od: 9.5.2008

sporočila: 26

19. nov 2008 10:35

Spoštovana inteligentka! Preberite pismo, ki sem vam ga poslala v ZS. Lp, Šunkica

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

19. nov 2008 10:41

Jst sm tudi mela v začetku, ko sem dobila menstruacije vedno zelo močne bolečine. Tudi jokala sem,ker me je tako bolelo. Bolečina je pa prišla ponavadi zelo hitro, tako da tablete so prijele,vendar ne takoj. Po tistem ko sem tablet vzela in se umirila sem pa VEDNO zaspala,ker me je bolečina tud izmučla. Zdej se je pa samo od sebe umirilo. Včasih me boli,včasih ne, različno. Pa nisem vmes spreminjala prehrane, pa tudi rodila nisem :) Kadar pa me boli mi sedaj pomagajo tudi Nalgesin S, ki so na voljo brez recepta. evagirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti