Hude menstrualne bolečine in usnjen kavč...

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. nov 2008 13:09

proxima je napisal/a:
To ti je kombinacija tem, sem kar ostrmela, kaj ima lahko prvo z drugim, hihi..:))))

 

Seveda ima.  Približno tako, kot opisuje inteligentka, sem se sama počutila ob vsaki menstruaciji. Ampak ne čisto od prve - šele precej kasneje se je začelo, potem ko me je dobila in dodobra namočila jesenska nevihta. No potem smo pa uporabili kavč (a ja, ni bil usnjen, navaden iz blaga) in ko je na svet prijokala prvorojenka je bilo vseh bolečin in krčev za vedno konec .   Če še ne more uporabiti tega nasveta, naj ji bo v tolažbo, da  morda nekoč le  bolje bo 

 

Cila

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

18. nov 2008 13:17

proxima je napisal/a:
Vcasih se ginekolog v takem primeru odloci celo za uvedbo kontracepcijskih tablet.

Te bi pa jaz odvsetovala. Sama sem jih jemala vrsto let, stranskih učinkov kolikor hočeš, se pa da tudi brez njih. Raje protibolečinske tablete.

Sonja

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

18. nov 2008 13:19

Tina Tina Majdina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. nov 2008 13:46

Ko sem bila mlada sem tudi jaz imela precejšnje težave glede bolečin, čisto normalen pojav, ki po dveh ali treh dneh mine, ne razumem zakaj je treba jemati proti bolečinske tablete? Nikoli jih nisem jemala in potrpela, kaj bo šele, ko boste rojevale? Bolečine pri menstruaciji so pravi trening za kasnejši porod.

P.s. Se opravičujem, kavča bi zamenjala 

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 18. nov 2008 13:52:28

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

18. nov 2008 13:56

Anamarija1, nekateri imamo pač nizek bolečinski prag. Sama vem, da prvi dan menstruacije preventivno že zjutraj vzamem eno tableto in imam potem mir. Če jo pa slučajno pozabim, mi je slabo, bolečine so res hude in konstante, tako tako da res ne vem zakaj bi trpela, če se lahko to odpravi. Rojstvo otroka je lahko tudi neboleče (epudiralna), tako da take vrste treninga res ne rabimo. Pa lep dan, Gigi_84

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. nov 2008 13:56

Vendy, poglej, kaj si naredila, : ) : ) : ) In, ojej, drugi dve bejbi, kritika je: Hard to bare, ha? lidka [sonce]

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. nov 2008 13:58

Anamarija1: različne ženske imajo različno stopnjo bolečine (kar preberi si Nittin post). Sicer je pa vsaka bolečina dobra samo za eno stvar, in sicer za to, da opozori, da se v telesu nekaj dogaja. Čim opravi to funkcijo, je pa samo še škodljiva. In na naših zemljepisnih širinah je čisto preveč prepričanja, da se telo z bolečino 1. spokori; 2. pozdravi; 3. se nanjo navadi; 4. jo je treba prenašat. Podatek, da v skandinavskih državah porabijo 49kg opioidnih analgetikov na milijon prebivalcev na leto, pri nas pa 1.5kg, najbrž govori sam zase. lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2008 13:59

anamarija, moja mama pravi, da je manj bolelo, ko je šla nas tri rodit. Torej se da o temi diskutirati. Ni normalen pojav, ker mene ne spremlja, mojo mamo pa je ves čas, ravno tako sestro.

 

Drugače pa, Cila, prav pošteno sem se nasmejala.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. nov 2008 14:17

Loni je napisal/a:

anamarija, moja mama pravi, da je manj bolelo, ko je šla nas tri rodit. Torej se da o temi diskutirati. Ni normalen pojav, ker mene ne spremlja, mojo mamo pa je ves čas, ravno tako sestro.

 

Drugače pa, Cila, prav pošteno sem se nasmejala.

 

Čau Loni, sej že po prvem porodu, nisem več vedela kaj pomenijo menstrualne bolečine, drži, da po porodu mine. Zame je bilo to normalno, smo si različni ni kej!

lp

Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. nov 2008 14:19

Nikakor ne razumem, zakaj bi morale prenašat bolečino, če se da pomagat.

 

Kot tudi ne razumem, zakaj bi nekdo moral utihnit, če njegovo pisanje komu ne ustreza.

Zakrijte imena pišočih in berite, ne da bi vedeli, kdo kaj piše. Kaj pokaže analiza tekstov?

In kaj že pomeni forum???

 

Aja, mislim, da bi bilo treba spet japonske krgolice priporočat...

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti