Kateri likalnik?

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

23. feb 2017 9:07

No, na Harvey Norman se pa nisem spomnila. Nekaj takšnega iščem. Doslej sem imela Birbo, pa je očitno rekla zadnjo. Pomembna mi je moč v barih in 6,5 bi morda kar odgovarjala. Na obešalniku likam oblačila, ki niso preveč zmečkana in ne potrebujejo dosti glajenja, tudi takšna z nekaj umetnih vlaken, pa že kakšne zavese sem zravnala na ta način.

Ja prava tragedija se dogaja tudi meni. Vsaj finančna, pa je že tako, da ničesar ni za večno.

Hvala Darjuška.

kara

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

23. feb 2017 17:20

Kara, ta likalnik dobiš tudi v Merkurju, Mercator tehniki,.... splača se pogledati in počakati na kake popuste. Jaz sem tedaj dobila v Mercator tehniki popust 30%. Se pa splača dati nekoliko več, ker je res dober.

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

24. feb 2017 20:39

kara, mogoče pa je kaj narobe pri elektriki. Mi smo tudi imeli enega hipa, da je prihajalo do kratkih stikov in uničenih aparatur, tako da smo morali električarja poklicati.

Jaz imam Boschev likalnik, sem zadovoljna z njim, kolikor pač tu pa tam kaj malo polikam. Mi pa je malo žal, da sem bolj na barvo gledala, kot na moč, ampak glavno, da je vijoličen 

Ti pa priporočam pokukat na electronix4you, tam imajo aparature veliko bolj poceni, kot jih po trgovinah prodajajo.

yulchi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

25. feb 2017 15:06

Imam podoben  (nekoliko bolj enostaven model - cca 200 €) tefalov likalnik kot Darjuška - priporočam. Tudi ko se mi je pred časom pokvaril so mi ga na servisu v nekaj dneh popravili še v garanciji in spet po hitri pošti dostavili nazaj.

Sploh si ne morem zamisliti likanja z navadnim likalnikom.

tedyka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

25. feb 2017 17:33

No, kupila sem Boschevega in  kar preko Ideo, ker nisem imela časa skakati po trgovinah. Ima 6 barov, cena še kar solidna, edino to sem ga polomila, da je treba vodo mešati z destilirano. Ne vem kako mi je to ušlo, pa vendar ostalo izgleda, da bo OK. Še vedno ga lahko podarim hčerki, ne bo imela nič proti, ker ima star likalnik.  Tako, sedaj pa ne bomo več pomečkani...

kara

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

28. feb 2020 12:52

Mene pa zanima,če ima katera kake izkušnje z ročnim parnim likalnikom, ne potrebuješ likalne mize, za na hitro kaj polikat.

 

dari

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

28. feb 2020 13:41

Ali misliš tistega majhnega, ki se ga običajno označi "potovalni"?

rdkapica

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

28. feb 2020 13:47

Ja tistega.

 

dari

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

28. feb 2020 16:06

V široko posodo daj malo vode in jo zavri. Nad paro daj kos zmečkanega oblačila in to je (skoraj) to.

Para povzroči, da so zmečkanine manjše, da bi se jih popolnoma odpravilo pa manjkata teža in toplota likalnika: do neke mere se to lahko doseže, vsekakor pa bistveno slabše od klasičnega likalnika. Para nekatere materiale naredi bolj krepaste, npr. svilo.

Če bi ga rada imela, ti ga ugodno prodam (v bistvu, če ti ga želim prodati, potem ne bi smela zapisati gornjih vrstic).

 

rdkapica

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

28. feb 2020 16:45

Hvala za odgovor. 

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti