Kateri likalnik?

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

4. jul 2014 10:21

Da ne odpiram nove teme.. Najbrž nimam samo jaz težav z likalnikom, skratka med likanjem s paro mi začne izpuščati večje količine vode. Zaradi tega nastanejo madeži na oblačilih in jim moram dati ponovno prati. Teče iz teh luknjic, ki so za paro in ko likalnik obrnem navpično (kot ga odložiš na stojaqlo) je vse vode toliko da nastane curek, kakšne pol dcl zagotovo. Sprva sem mislila, da je kriva navadna voda, čeprav bi se lahko uporabljala tudi ta (tako piše v navodilih). Kupila sem novi likalnik, uporabljala le destilirano in po nekajkratni uporabi isti problem. Vodo vedno nalivam v hladni likalnik, počakam da se voda ogreje in šele nato likam. Kaj menite?

 

LP

petra.petra

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jul 2014 11:20

Najprej po telefonu povprašaj na najbližji servis. Včasih voda kaplja, če nimaš termostata na najvišji temperaturi - preveri to možnost, govorim iz izkušenj.

 

mamamia

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

4. jul 2014 11:40

Moj likalnik tako opozori, da je potreben čiščenja. Ko ga očistim je zopet OK.

 

Uspešno likanje.

marjanaj

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

4. jul 2014 14:00

marjanaj je napisal/a:

Moj likalnik tako opozori, da je potreben čiščenja. Ko ga očistim je zopet OK.

 

Uspešno likanje.



marjanaj

 

 

Tudi mojemu je treba v takem primeru očistit vodni kamen.

Fora

MaskaA  

član od: 22.10.2013

sporočila: 61

4. jul 2014 16:24

Fora je napisal/a:

marjanaj je napisal/a:

Moj likalnik tako opozori, da je potreben čiščenja. Ko ga očistim je zopet OK.

 

Uspešno likanje.



marjanaj

 

 

Tudi mojemu je treba v takem primeru očistit vodni kamen.



Fora

 

Samo ne 'po nekaj uporabah' in z destilirano vodo. Vsaj ne bi se smel od česa zamašiti. 

 

petra.petra - imaš dovolj visoko temperaturo za paro? Meni se je dogajalo, sploh pri nižjih temperaturah (za likanje občutljivih zadev npr), da likalnik preprosto ni bil dovolj vroč in je namesto pare izpuščal vodo. Paro v bistvu sedaj uporabljam samo za bombaž in lan, pri nižjih temperaturah jo pa izklopim, da ne curlja.

MaskaA

kuharca87  

član od: 27.12.2007

sporočila: 51

4. jul 2014 21:21

Tudi jaz sem imela težavo s puščanjem vode in mi je prodajalka v Gorenjevi trgovini pojasnila, da je do tega prišlo, ker sem uporabljala destilirano vodo in ne tiste iz vodovoda (glede na navodila sta dovoljeni tako ena kot druga). Nisem ji verjela, a se nisem hotela prepirati, likalnik pa so mi vseeno zamenjali. Od takrat ne pušča več (če je temperatura dovolj visoka), čeprav še vedno večinoma uporabljam destilirano vodo.

kuharca87

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

5. jul 2014 13:42

Ker imam pretežno bombažna oblačila za likati imam vedno na max temperaturo. Po destilirani vodi ne bi smelo priti do vodnega kamna se mi zdi, tako da ni druge kot da se zamenja likalnik.

 

LP

 

petra.petra

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

5. jul 2014 15:33

Imam likalnik s kotličkom posebej - ko se je meni to zgodilo je bil potreben servis, da so ga očistili in zamenjali nek delček, ki je delal probleme. Pri mojem likalniku para nastane v kotličku in ne v likalniku.

Sicer pa je lahko (zlasti pri navadnih parnih likalnikih, kjer vodo nalijemo direkt v likalnik) tudi to, da je prenizka termperatura likalnika in se voda ne upari.

Moj nasvet - povprašajte na servisu.

tedyka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

21. feb 2017 20:41

Nadaljujem kar s to, že odprto temo. Kupujem likalnik oz. tak s parno postajo. Mora biti vsaj 6 barov, se pravi tak, da lahko likaš tudi gube na oblačilih, na obešalniku. Ponudba je tako velika, da sem popolnoma zmedena. Mi lahko kakšnega kdo od vas priporoča.

Ne vem kaj se to dogaja, ampak zadnje čase mi crkuje prav vse v gospodinjstvu.Pa še eni škratki mi sunejo kakšno stvar in je dolgo ne najdem, če sploh kdajMorda pa je....? Saj veste kateri.

kara

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

22. feb 2017 10:57

meni super služi tale https://www.harveynorman.si/likalna-postaja-tefal-gv8958e Nisem pa še likala na obešalniku. Predvsem je super, da ima likalno ploskev iz materiala na katerega se nič ne prijemlje. Likanje s tem likalnikom je meni v užitek.

 

Ja, res pride obdobje, ko vse začne crkovati. Pri nas smo v enem obdobju v enem letu zamenjali pralni in pomivalni stroj, pečico in hladilnik. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti