Dobra oz. socna jabolcna pecila

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. nov 2008 22:05

Atina je napisal/a:

Kokošek, Ežojev recept preberi tako, da namesto kg daš g, v testo dodaš pol deci belega vina in en rumenjak, testo razdeli na pol, eno polovico razvaljaj na velikost pekača, speci do polovice, namaži z marmelado, obloži z naribanimi jabolki (jaz imam rada sočno pito, zato dam za pribl. 1 cm jabolk). Jabolka po okusu sladkaš in dodaš cimet (ali tudi ne). Prekriješ z drugo polovico testa, namažeš s stepenim beljakom in spečeš do konca. To je odlična jabolčna pita.

 

Ežoj se je pa hecal, vsega ni treba vzeti 100 % zares!

Atina

Atina, ne plonkat Ivačiča ( če sem ga že jaz ).

ežoj

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. nov 2008 22:08

Kokosek, če ti bodo jabolka še zmeraj ostajala, sprešaj jabolčni sok, pa še jabolčni kis lahko narediš. mamaF - Mojca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. nov 2008 22:14

Ah, ne, jaz sem pa že začela razmišljat, kje bo dobil prt za tako veliko mizo.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. nov 2008 22:16

Loni je napisal/a:

Ah, ne, jaz sem pa že začela razmišljat, kje bo dobil prt za tako veliko mizo.

Ja, kaj te pa to skrbi? Pri takem projektu bo sodelovala tudi dragička, pa bo rešila tudi problem prta. Drugač, nekatere ne moti tudi če ga ni..

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. nov 2008 23:50

ežoj je napisal/a:

Atina je napisal/a:

Kokošek, Ežojev recept preberi tako, da namesto kg daš g, v testo dodaš pol deci belega vina in en rumenjak, testo razdeli na pol, eno polovico razvaljaj na velikost pekača, speci do polovice, namaži z marmelado, obloži z naribanimi jabolki (jaz imam rada sočno pito, zato dam za pribl. 1 cm jabolk). Jabolka po okusu sladkaš in dodaš cimet (ali tudi ne). Prekriješ z drugo polovico testa, namažeš s stepenim beljakom in spečeš do konca. To je odlična jabolčna pita.

 

Ežoj se je pa hecal, vsega ni treba vzeti 100 % zares!

Atina

Atina, ne plonkat Ivačiča ( če sem ga že jaz ).

ežoj

 

Zdaj si me pa razkril, jaz sem pa hotela to za čisto svoj umotvor prodati ...

Atina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. nov 2008 3:56

Viš ga, na sok pa sem čisto pozabila. No ja, smo ga že lep čas nazaj naredili. To bo pa verjetno emšo.

Kyara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. nov 2008 5:39

Jabolka lahko tudi narežeš, na hitro podušiš in zamrzneš za kasnejšo uporabo v pecivih.  Preverjeno zdržijo vsaj pol leta brez spremembe okusa.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti