Raclette žar!

alex5kids  

član od: 1.11.2005

sporočila: 13

30. dec 2005 23:51

karmenslo je napisal/a:
Pozdravcek! Da se jaz pokomentiram Raclette. Ker zivim v Franciji in je pri nas to ena najbolj priljubljenih jedi, bom napisala kako ga pri nas pripravimo. Glavna zadeva je sir, ki se ga seveda da kupit povsod, mi mu recemo kar sir za raclette. Je polnomasten sir z 60% mascobe in skorjo, ki ima zelo mocno aromo in daje okus. Sir narezemo na debelejse resine v velikosti posodice. Krompir se skuha v olupkih in se tako tudi servira, jaz ga sicer olupim potem na krozniku ostali ga kar pojedo z olupki. Krompir je bolj podoben novemu, ker ima tanjso skorjo. Kot prilogo, obvezno sunko, ki je v SLO podobna kuhanemu prsutu, saj so rezine rezane iz cele krace. Potem, prsut, salame itd........... V posodice dajemo tudi sampinjone papriko in ostalo zelenjavo da se malo popece. Ce imate radi tudi za prilogo, kisle kumarice in mlado cebulico v kisu. Krompir dam v jena posodo in na plosco, da je celi cas na toplem. Zraven pijemo belo vino ali rose. Seved obstaja X variant, sami prilagodite okusu in kaj imaste radi. francoski pozdravcek PS mi imamo tudi sneg pa ceprav smo ob morju jupiiiiiiiiiiii Karmen
bonjour la France!!! Ici Bruxelles (doberdan Francija!!! Tukaj Bruselj) Jaz dam tudi vedno na mizo paradiznikove rezine in jih dam z sirom v posodico. Pa ne prevec omak, saj ko zacnes z sirom, se ti ne vec za omake. No jutro bo pa pri nas sirova fondue, raclette je ze bila za bozic. Pili bomo pa en dober Chablis Ps, snega imamo tako malo da se ne splaca govoriti o njem Lep pozdrav iz Belgije alex5kids

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti