Peka kruha - brez avtomata

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

tema odprta - 13. feb 2003 15:57 | ogledi: 3.383 | odgovori: 7

Zbrala sem korajžo in začela doma peči kruh. In prišla sem do velikega problema. Ne vem , kako naj zamesim testo .Ali naj dam več tekočine in potem dodajam moko, ali naj dam najprvo vso moko in potem zlijem kvas in vodo ? kako to naredite vi ? In kakšno testo naj bo - bolj trdo ali bolj mehko ?

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

13. feb 2003 16:01

Tekočina v moko. Testo mora biti bolj trdo, ker se kruh razteče če je premehko. Moja izkušnja: vaja dela mojstra.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. feb 2003 17:12

Jaz pa raje dodajam moko v tekocino. LP, R.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

13. feb 2003 18:35

Očitno je vse stvar navade. Jaz dodajam tekočino v moko. In ko sem prvič spekla kruh, je bil tak, da če bi ga komu vrgla v glavo, umre na mestu. Sedaj, po nekaj letih, pa je moj kruh "zakon"- pravijo mulci. Radi imamo namreč visok kruh in točno tak mi uspe - včasih ha,ha.. Veliko uspehov pri peki! Tina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. feb 2003 9:51

Jaz tudi dodajam tekočino v moko. Prvič sem pekla kruh kar po navodilih s papirnate vrečke polnozrnate moke, pa moram reči, da je zadeva uspela. Najraje pa ga pečem v tistih podolgovatih modelih. Sem pa naredila tako packarijo s kvasom, je skoraj skipel, tako da zdajle raje uporabljam suhega iz vrečke. Stvar izbire... Čau bau, Loni

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

21. maj 2003 10:42

Da se še jaz pohvalim! Tudi jaz sem spekla kruh, sicer samo iz 1/2 kg moke, ker ni bilo ziher ali bo kaj iz njega ali ne. Pekla sem pa ga na isti način kot Loni. Me pa zanima ena stvar. Kruh ki ga kupiš v trgovini z oznako zdravo življenje ali nekak tak, je bolj črn. Kakšno moko uporabijo? Ali je to mogoče graham moka ali kaj? vesna š.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. maj 2003 12:08

Uporabljajo kamuflažo, zato da nas malo nafarbajo... Lahko probaš kar s projo ali kakim drugim "naravnim" barvilom. Smo enkrat na forumu o tem že diskutirali. Čau Loni

jst  

član od: 2.1.2003

sporočila: 18

21. maj 2003 21:38

Na 1 kg moke gre ena kocka kvasa. Sama ga vzhajam v lončku in vzhajanega dodam moki. Potem pa po potrebi prilijem mleko. testo za kruh je malo bolj trdo kot za potico. Včasih ga spečem v okroglem modelu kot hlebec, včasih v pekaču...., kar je pri roki. Sem že poskusila koruznega - se malo bolj drobi in je kmalu suh. Ajdovega - tudi dober. Drugače pa kar iz navadne moke. Potem ga pa pred peko namažem z jajacem ali olivnim oljem, včasih pa pečenega namažem z oljem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti