Ne - newtonske tekočine

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

16. nov 2008 23:02

Evo, ponovila sem vajo, dodala več škroba in tokrat je uspelo Sin se je prav lepo zabaval, jaz tudi, papagaj pa še vedno nezainteresiran

 

Nasja, ne vem če je pomembno pri kuhariji, sva pa zato eksperimentirala v kuhinji.........

stana

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

16. nov 2008 23:02

Čao, ha ha, ne moreš verjet. Sem potem še malo druge eksperimente pogledala na youtube, pa so eni res dobri. Nasja, eno fora je bila, kako skuhano jajce spraviš v steklenico. To bi bila recimo ideja za novoletna darila - v steklenico vložena jajčka. A veš kako folku ne bi blo nič jasno? Lp Lep pozdravček, S.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. nov 2008 0:45

No, Stana.r, čestitam! Je fino, ne? :) Takih eksperimentov je še malo morje. Če bom imela jutri kaj časa, vam kakega povem (nekaj smo jih z dijaki delali :) ) Recimo, če se greste malo kemije, je rdeče zelje zakon: lahko si pripravite pravcati indikator za kislost / bazičnost raztopin. Saj veste kako, ne? ;) Ali pa plini: ti so sploh zanimivi. Veste, kako se ogljikov dioksid fino preliva iz čaše v čašo in kako to dokažemo? Poskus je primeren za domačo kuhinjo, saj imamo vse doma :) Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 17. nov 2008 00:47:39

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. nov 2008 7:20

Anomis je napisal/a:
Čao, 

 To bi bila recimo ideja za novoletna darila - v steklenico vložena jajčka. A veš kako folku ne bi blo nič jasno? Lp Lep pozdravček, S.

Hja, Anomis, kako bi ta jajca pobrala ven???  

LP

cervus

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

17. nov 2008 8:58

Čao, elaphus, saj ni važno. Darilo je darilo, ko ga daš, ni več tvoj problem. Saj veš, važno, da je šopek svež do ddaje. Ali pa da orhideji ne padejo prej cvetki in popki dol..... hi hi... No, sej se hecam, ampak tko špasn se mio je zdelo, malo nenavadno. Lep pozdravček, S.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. nov 2008 9:03

Atina, kar napiši, lepo prosim, ko boš imela čas

stana

Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 17. nov 2008 10:28:39

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. nov 2008 12:05

Evo, bo hitreje, če samo pripnem link (je trajalo manj kot minuto, da sem ga našla ) http://www.youtube.com/watch?v=AvpenpBXAmM Tole sem imela v mislih, s tem, da lahko sodo bikarbono + kis zamenjaš s šumečo tableto in malenkost vode. Še en s CO2: http://www.seed.slb.com/en/scictr/lab/co2/index.htm Tale je čista klasika pri fiziki. Gre za površinsko napetost vode. http://www.youtube.com/watch?v=66yAVJ3OQ6k&feature=r Podobno lahko narediš tako, da v skodelico vode daš sponko za papir, da plava na vodi. Ko dokapavaš detergent za pomivanje, se sponka potopi. Evo, za začetek bo. Atina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. nov 2008 12:15

No, tale pa ni čisto 100% s to temo povezana. Ste vedeli, da se lahko v vodi s škarjami brez problema reže steklo? Celo tako debele kozarce kot so vrčki za pivo? Če boste pokušali, potem velja, da oblečete zelo dobre zaščitne rokavice, da ne bi prišlo do kakšne nesreče. Pa tudi jajce se da skuhati v roki. Brez heca. Jajce se injicira z alkoholom. Potem ga držite 15 minut v dlani. In se prav lepo skuha. fresh

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

17. nov 2008 16:21

hudo, ampk a kdo ve vzrok da se škrob tako obnaša? femica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti