Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15158

24. nov 2022 17:22

Pozdravljen, solata, ki jo imaš zaradi zimskih temperatur ne bo več rastla. Sajenje v teh dneh je prepozno in jo je bolje saditi zgodaj spomladi. Lahko daš na obstoječo solato loke čimbolj skupaj in nizko in termo -zimsko kopreno. Meni je na tak način prezimila ledenka. 
Jaz imam uv folijo na doma narejenem rastilnjaku za paradižnik, kjer je čvrsto pritrjena z lesnimi količki. Na loke je ne dajem. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

29. nov 2022 18:05

Mislil sem da bom na loke pritrdil pocinkano mrežico ki bi vzdržala veter in sneg vendar so cene nenormalne...7€/m2.

Trgovka je rekla da mnogi za toplo gredo uporabljajo kar gradbeno mrežo ki jo režejo po želji in zapičijo direktno v zemljo.

Verjetno je mislila takšno:

https://www.merkur.si/armaturna-mreza-r-196-kos-28-

Mislim da je to za solatne požeruhe še najcenejša varianta.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15158

29. nov 2022 19:02

Rabitz mreža bi bila primernejša. Armaturna se ne krivi dovolj.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

30. nov 2022 11:36

Trixi je napisal/a:

Lahko daš na obstoječo solato loke čimbolj skupaj in nizko in termo -zimsko kopreno. Meni je na tak način prezimila ledenka.

Koliko nizko ukriviti loke in ali ni nizka postavitev (sneg ne more zdrsnit dol) nevarna da vseskupaj potlači sneg? Lok iz fiberglasa ima ovalno obliko z dimenzijo 6x10mm.

 

Nisem še bil pozoren da bi kje videl kako so postavljene armaturne mreže za toplo gredo. Mislim da pri mreži z žico debeline 5 mm možakarji ne bi smeli imeti večjih težav s krivljenjem. Naredit je treba pripomoček za krivljenje. Več časa bi vzelo krivljenje vsake žice posebej. Preverim v trgovini z gradbenim materialom

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

10. jan 2023 17:41

Tist da bi zvijal gradbene armaturne mreže je res prehuda. Trgovka je morala imeti v mislih posamezne palice iz katerih se vari armaturno mrežo. Palice sem opazil v gradbeni trgovini zraven armaturnih mrež. Ker je palica groba ne bi smelo biti težav s privezovanjem/pritrjevanjem ostalega.

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

22. jan 2023 7:53

Lani sem pridelala nekaj šalotke. Za seme bi letos uporabila kar to. Zanima me, če za šalotko prav tako velja pravilo, da se uporabi čimmanjše čebulice (pri navadni čebuli-večje grejo prej v cvet), ali lahko uporabim tudi večje? 

eta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jan 2023 8:28

Vedno uporabim srednje.

rimljanka

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

22. jan 2023 9:21

Hvala

eta

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15158

22. jan 2023 17:32

Jaz jeseni sadim samo belo čebulo za spomladansko mlado čebulo. Če se jo pusti gre v cvet. 

Spomladi čebulček in šalotko. Vedno izberem čimbolj debele. Te ne gredo v cvet. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jan 2023 18:38

Saj šalotka ne gre v cvet.

Eta, maja sem za hec na pusto zemljo, tik ob betonskem robniku posadila kake pol vrečke šalotke, roza podolgovate, slovenskega pridelovalca, ki jo za hrano, v mrežicah prodaja Hofer. Pridelala sem krasno šalotko, sem bila čisto presenečena. V trgovini sem videla, da je ena pognala zelena lista, pa sem kupila, brez pričakovanj.

Letos ponovim, s precej večjo količino.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 22. jan 2023 20:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti