Moj vrt

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

25. jul 2020 19:51

Evo jaz pa danes na psradižniku opazila crne fleke na listih. Plesen. Jutri zjutaj poškropim z žajblom ce bo kaj pomagalo.

 

Anemiilat

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

25. jul 2020 22:44

Meni pa se je čez noč, na dveh vrstah , nizkega stročjega fizola, naredil fizolov ozig, vsaj mislim,da je ta bolezen, lahko se tudi motim, skratka-listi so postali rumeni in ze skoraj čisto suhi, tako, da bom verjetno v ponedeljek vse populila. V petek je bila tretja vrsta fizola, ki je posajena malo bolj stran od ostalih dveh, še videti v redu. Bomo videli, kaj bo. Sem se veselila, da se ga bomo letos res dobro najedli, ker je bil tako lep in cvetoč. No, saj smo res jedli trikrat boranjo in dvakrat zabeljenega s krompirjem,  v solati pa ne. Res upam, da mi tretje vrste fizola ne bo napadla bolezen.   Me pa nekaj zanima, ali sem mogoče kaj kriva sama, ker ga nisem osula in okopala.  Lepo pa kaze , , , cvetači, brokoliju, tudi peteršilj je letos neverjetno lep, ga bom morala porezati in posušiti, da mi ne bo šel prehitro v cvet.  Kar se tiče solat, imam trenutno še nekaj glav radiča, zraven pa je ze posajeni novi, verjetno bo čez kakšen teden ze za jesti. Na gredi, kjer bom populila bolan fizol, pa bom posejala dve vrsti motovilca.  

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

26. jul 2020 2:25

Johana, mislim da okopavanje pa osipanje pri fižolu ni krivo. Sem ga pa jaz nekaj dni nazaj ga še nasadila zgodnjega. Če bo lepa jesen, ga bomo še lahko jedli. 

Anemiilat

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

26. jul 2020 8:34

Johana, posej stročji fižol še enkrat. Jaz sem ga ravno prejšnji teden. Vedno delam tako in imam jeseni svež fižol. Jaz ga najprej sadim maja - tistega uporabim za vlaganje (letos imam vloženega 24 kozarcev), tistega, ki ga sejem konec julija pa za v skrinjo.

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

26. jul 2020 12:51

  Hvala obema, mogoče pa ga bom res še enkrat posadila, tudi mami ga je , ker je imela fizolovo muho, je dejala, da ni vedela, da poleg čebulne, obstaja tudi fizolova muha, tudi jaz sem prvič slišala zanjo.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

27. jul 2020 15:55

  Danes sem prišla na njivo in , obup, vse potacano, vse pohojeno, velike stopinje, sem si kar  mislila, da je verjetno od kakšne govedi in res, soseda mi je povedala, da so čez vikend, ko me ni bilo, štiri sosedove   zbežale in seveda, itak, na mojo njivo. Tudi lani se je to zgodilo, vendar na začetku, ko sem šele posejala in posadila stvari. Sedaj pa mi vse raste in ne vem, če se bo kaj popravilo, ker je res čisto vse pohojeno, ko sem to videla, mi je šlo  kar na , še vedno mi gre.     Mi je pa soseda takoj, ko je videla, kako sem žalostna, dala veliko solate, in rdečo peso, zelo, zelo sem ji hvaležna.   Sem pa pri njej prejšnji teden kupila tudi .  

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

29. jul 2020 13:24

Bom nadaljevala s fižolom: v koritu na balkonu imam posajen fižol. Kaj naj naslednje leto posadim v korito za kolobar? Ali je dovolj, da se jeseni posadi radič in nato naslednje leto ponovno fižol? Fižol mi je všeč, ker dela senco. Še to na balkonu je kar vroče, dobra polovica dneva je sonce.

 

rdkapica

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

3. avg 2020 12:04

Ponovno prosim za kakšen nasvet ali priporočilo za kolobra, kot je zgoraj napisano.

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2020 13:17

Posadiš lahko karkoli, tudi zdaj radič in spomladi fižol. Tako ali tako bos morala ali dognojiti ali vsaj del zemlje zamenjati, v koritih je volumen zelo omejen in se zemlja hitro izčrpa.

rimljanka

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

5. avg 2020 19:21

Kakšne so lastnosti zemlje za rože oziroma ali je takšna zemlja primerna za prehrano/zelenjavo?

vegetar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti