Moj vrt

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

7. feb 2020 8:56

Ravno en teden nazaj je vaški muc (hrani ga pol vasi), prinesel miško na naše dvorišče in ponosno sedel poleg nje. Pojedel je pa ni.

malaga

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

8. feb 2020 12:41

Ja, mačke lovijo, tudi če so site.

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

24. feb 2020 10:30

Nova sezona vrtnarjenja se je začela. Sejančki paprike, čakajo na pikiranje. 

vrtnica

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

8. mar 2020 13:11

Kaj boste prvo posejale na vrt ali njivo? Pa kdaj? 

Suzi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

8. mar 2020 19:08

Cebulo, česen,korenje. Sam še kar počivam. Tako jaz. Sem si pa v rastlinjaku vsejala solatko. Je že pokukala iz zemlje.Sem se odločila, da jo bom letos imela  v rastlinjaku,poleg paradižnikov. Da je ne bom sadila za srne v vrtu. Imam pa sejane paradižnike, paprike na okenski polici v hiši. Ko bo malo topleje jih bom prepikirala in prestavila v rastlinjak.

 

 

Anemiilat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

8. mar 2020 21:58

Jaz bom ta teden malo začela na vrtu, če ne bo premokro. Rada bi posejala solato in pripravila gredo za sadike solat pod zimsko kopreno. 

Česen sem sadila jeseni in tudi belo čebulo. Do konca meseca bom posadila grah, korenje in peteršilj. Čebulo sem sadila lani v drugi polovici aprila. Ker,  če jo prezgodaj jo rada napade muha, pokrivat je ne mislim. Isto se mi je zgodilo s porom. Včasih prehitevanje ne naredi koristi. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

8. mar 2020 22:37

  Tudi jaz sem že malo začela, pred 14. dnevi sem posejala zgodnje in peteršilj. Ta teden pa bova skupaj z možem še pripravila gredice in bom verjetno posejala isti radič, kot sem ga lani-semena 7 vrst radiča, verjetno solate ne bom sejala, bom kar ta radič, ker je dober v solati. Na dveh gredicah ga imam še v glavicah, bom videla ta teden, kako napreduje.  Imam pa že kupljena semena-tri sorte nizkega fižola, tri sorte   in . Ko bom imela narejene gredice, bom sigurno še kaj dodala.  Solato, ki sem jo lani sejala, so napadle vedno , tista, ki sem jo pa poflancala, pa je tudi kar dobila čez noč noge in so ostale luknje. Zanimivo, radič pa je lani ostal in tudi glavice so še do nedavnega bile. Očitno jim radič ne diši. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

9. mar 2020 11:23

Johana, ki imaš rada motovilec ga lahko še seješ. Jaz sem ga lani istočasno kot berivko in je sem bila navdušena! Tudi letos ga bom.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

9. mar 2020 15:54

Trixi je napisal/a:

Johana, ki imaš rada motovilec ga lahko še seješ. Jaz sem ga lani istočasno kot berivko in je sem bila navdušena! Tudi letos ga bom.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

  Hvala, Trixi, mogoče pa res, ravnokar sem se vrnila iz njive in našla še nekaj motovilca od lani, glave radiča so lepe, čeprav niso ravno veliko pridobile na rasti, pa upam, da bodo, ko se bo še bolj otoplilo.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

10. mar 2020 8:16

Johana, mislim da si s peteršiljem malo preveč pohitila. Ce se ne motim potrebuje bolj toplo zemljo.

 

Anemiilat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti