Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

2. jan 2020 20:00

ejdl je napisal/a:

Jaz pa bi vprašala koliko sadik rabim za 2 osebi: paradižnika, paprike, jajčevca, bučk? če ima kdo izkušnje s tem? Koliko ranega krompirja sadite če sta v gospodinjstvu 2 člana?

ejdl

Odvisno, koliko prostora imaš in koliko potrošita te zelenjave? 
Paradižnike imata lahko 3-4 ali več, če vama dopušča prostor, jajčevec1-2, bučke 1-2, paprike 4. Pri krompirju je tako, da imata dovolj 3 kg gomoljev. Seveda odvisno od sorte. Za kifejčafja dovolj 2, če izbereta drugo okroglo sorto več. Je pa pri krompirju potrebno računat na prostor in razdaljo pri sajenju. 
Bučka se kar precej razraste, moja mami recimo ima samo eno, jih poje veliko. Pri vsaki zelenjavi je potrebno razmislit, koliko jo dejansko pojesta
Pri meni je paradižnika toliko, kot dovoljuje prostor. Imam veliko paprik, feferonov, bučk vsega. Edino krompirja ne sadim veliko, ker prostorsko jemlje vrt, saj sadim še vse ostalo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 2. jan 2020 20:02

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

2. jan 2020 20:08

ribaracarak je napisal/a:
Blanchy je napisal/a:

Tule je zelo uporabna aplikacija za začetek: https://www.klubgaia.com/si/naredi-vrt.

Blanchy

... ki pa, žal, ne obstaja.

rrr

Res je, ta stran ni javno dostopna, vidijo jo lahko le tisti, ki so člani oziroma uporabniki kluba Gaia. 

Nečlanom (mednje sodim tudi jaz) je na voljo le nekaj osnovnih informacij: https://www.klubgaia.com/si/naredi-vrt

Katarinči

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. jan 2020 21:44

ribaracarak je napisal/a:
Blanchy je napisal/a:

Tule je zelo uporabna aplikacija za začetek: https://www.klubgaia.com/si/naredi-vrt .

Blanchy

... ki pa, žal, ne obstaja.

rrr

Obstaja, obstaja.  Le  piko na koncu linka je treba odstraniti. Ta ista napaka se pri lepljenju linkov pogosto izmuzne.  Če želite postaviti piko, naredite pred njo en presledek, pa bo v redu.  Informacije, ki jih Gaia čuva le za svoje člane, lahko najdete še marsikje drugje,

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 2. jan 2020 21:46

veronika65  

član od: 14.4.2018

sporočila: 29

6. feb 2020 17:44

Lahko, da ste o tem na tem forumu že pisale, toda sem premalo redna bralka, zato ne vem.

Pred dnevi sem opazila na travniku ob vrtu več deset lukenj v travi. Voluhar zagotovo ni, ker me sicer radič na vrtu ne bi čakal. Tudi krtin ni opaziti. Je res možno, da toliko lukenj naredijo miši? Kaj naj naredim?

Hvala za nasvet. Se beremo!

veronika65

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

6. feb 2020 19:00

Pri nas je bil lani skoraj ves krompir obglodan.Pa zgleds da bo letos tudi tako. na trsvniku ogromno lukenj, krtin. Strupa v luknje ne upam nastavljat, ker imamo tudi psa, ki tudi v vsako luknjo porine svoj gobcek. Nimam pojma,, kaj se da naredit s to mišjo zalego.

Anemiilat

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. feb 2020 20:00

Meni so naše mačke v teh zadnjih tednih prinesle kar nekaj miši, celo podgane so bile med njimi. Nazadnje je bila v soboto kar konkretna podgana. Letos najbrž res ni sreče, da bi ti škodljivci pomrznili.

Je pa na naši njivi v zadnjih 2 tednih "zraslo" kar veliko krtin, v gredi petršilja pa izgleda da so imeli krti žur - krtina pri krtini.

tedyka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

6. feb 2020 20:30

Hm, imamo tri mačke pri hiši. Pa nič ne prinesejo pokazat plena. Zakaj le ne?

 

Anemiilat

Sporočilo je spremenil(a) Anemiilat dne 6. feb 2020 20:31

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. feb 2020 5:44

Pogospodile so se in gredo po hrano raje "v trgovino" (beri: čakajo na brikete).  Nima vsak maček lovskega nagona. Lahko, da ga v prvih letih še ima, pa se kasneje poleni (izkušnje). Bolj pridne so samičke, saj je njim  naložena skrb za nadalnji zarod. tedyka: vi imate izredne primerke, lahko ste jih veseli, podgan se loti redkokatera mačka.

Cila

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

7. feb 2020 8:56

Ravno en teden nazaj je vaški muc (hrani ga pol vasi), prinesel miško na naše dvorišče in ponosno sedel poleg nje. Pojedel je pa ni.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti