Moj vrt

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. avg 2019 10:08

noemi je napisal/a:

Letos malin ni bilo v obilju, so pa robide prave lepotice. To je prvič, zato še ne vem kako jih bom uporabila. Kak namig?

Noemi

Sokovi, marmelada, dobro je odstraniti peške.  Kadar jih je malo, preveč za sproti in premalo za vkuhavanje, naredim tole:https://www.kulinarika.net/recepti/10269/napitki/borovni  Je ravno tako dober, kot iz borovnic.

Cila

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

20. avg 2019 13:36

Bom kar tu vprašala: če se namesto borovnic uporabi robide – za mene so v končnem izdelku moteče peške – kdaj se naj vse skupaj precedi oz. odstrani peške: predno se doda robide, ali na koncu? Ko je izdelek že sladkan, se mi zdi manj primerno precejanje.

 

 

 

rdkapica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. avg 2019 14:32

Jaz jih samo zavrem in takoj pretlačim čez sito. Nato obdelujem naprej.  Celih ne dodajam nikamor, me peške preveč motijo. Nikoli nisi siguren, ali je peška, ali pa  treba do zobozdravnika.

V likerju so lahko cele, v njem jih pustim do konca, liker odlivam, robidnice odstranim, ko je steklenica prazna, itak so brez okusa.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 20. avg 2019 14:33

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 20. avg 2019 14:35

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

21. avg 2019 13:45

Mene pa zanima ali je rdečelistni žajbel tudi primeren za liker?

buča

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

21. avg 2019 21:32

Anemiilat, Cila hvala za namige. Likerček je že v steklenicah in pravijo, da je odličen. Sicer pa jih shranjujem v skrinjo. Bodo za v jogurt, polivke, strjenke... Bom pa poskusila, če bi nam bile všeč tudi kot polnilo za cmoke. 

 

Noemi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. avg 2019 6:30

noemi, če ti to uspelo kakšno steklenico likerja prihraniti do zime:  zelo paše namesto ruma v čaju, ko prideš iz mraza. Problem je le v tem, da je "zelo hlapljiv"

Cila

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

23. avg 2019 17:22

Anemiilat, Cila hvala za namige. Likerček je že v steklenicah in pravijo, da je odličen. Sicer pa jih shranjujem v skrinjo. Bodo za v jogurt, polivke, strjenke... Bom pa poskusila, če bi nam bile všeč tudi kot polnilo za cmoke. 

 

Noemi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

10. sep 2019 17:28

 Danes sem pobrala zadnjo , drugo mehko solato, mož mi je gredo dobro prelopatal, nato pa sem takoj posejala isto vrsto semen-7 vrst radiča, ki ga že dva meseca jemo, sedaj so že luštne glavice, ki jih z velikim veseljem režem. Nisem si mislila, da je tako super, imeti svojo njivo , na kateri mi je do sedaj lepo uspelo vse, kar sem posejala in posadila v zemljo.   Srčno upam, da bo še dolgooo v jesen takšno vreme, da mi bosta naredil  še dve  vrsti  stročjega  fižola,ki   oba  veselo  cvetita,   prvi  fižol   jemo,tudi še cveti,   vendar zori bolj počasi, saj je na senčni  strani,  senco pa mu dela tudi topinambur, vem,da  je  zelo,zelo  zdrav,  ampak  bo  moral  drugo  leto  na   drugo   lokacijo.  Rumene  se  tudi  debelijo,   naslednji  teden   jih  bomo  lahko  že  jedli.   je  lep,upam,da  se   redi,   motovilec  je  tudi  gost,   drugi,  ki  sem  ga  posejala, je   tudi  zunaj,  pa  peteršilj   tudi,    sem  ga    res   pozno  sejala, samo  za   probo,  ker  sem  še  našla  malo   prostora na njivi.   Skratka,   čudovito  se  je vsesti na  klopico,   nasproti  njive  in   skoraj  vsak  dan  opazovati,   kako rastejo  pridelki.  Na  njivi  imam   osem zelo  velikih  gred,  ki  jih  bom  naslednje  leto  , če  bo  vse  po  sreči,   najverjetneje  prelovila  in  bom  lahko  posejala  in  posadila  še   več  vrtnin.  

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

10. sep 2019 20:04

Uživaj! Jaz tudi rada vrtnarim.  

 

Anemiilat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

10. sep 2019 20:58

Naj ti lepo uspeva! 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti