Moj vrt

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

10. jul 2019 20:31

Hvala za odgovor Trixi. Danes sem potrgala kar je bilo polomljeni na čebuli. Vreme nič ne kaže, da bo sončno,  tako da bomo videli, kaj bo. Solata hravstov list pa sem mislila, da je za celo poletje,  ker se samo trgajo listi. No eno ali dve bom pustila v cvet.

buča

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

10. jul 2019 21:24

Vsa solata, ki je za trganje je za cca 3 mesece. ( salanova npr) Gospa na tržnici mi je tako povedala. Nekako se prodajajo sadike do začetka junija. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

19. jul 2019 10:28

Jaz bi pa vprašala kaj naj jaz  sejem na njivi, ko bom skopala krompir. Je polno škodljivcev v zemlji. Njiva je že več let v uporabi za fižol in krompir pa še kakšno vrtnino. Rada bi jo malo okrepila, pa se obenem znebila škodljivcev inmplevela.jeseni pa pokosila in zorala. Ve morda kdo?

 

Anemiilat

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jul 2019 10:34

Posej ajdo, ki dobro razpleveli, ne potrebuje gnojila, jeseni pa jo lahko podorješ.

 

rimljanka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

19. jul 2019 11:30

Rimljanka najlepša hvala. Mislim da bom to tudi naredila. Imam pa še nekaj semena facelije.sem že razmišljala tudi o črni detelji. Samo ne vem kako bi se to obneslo. Pa bi jo pustila čez zimo pa spomladi pokosila pa podorala.

 

Anemiilat

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

21. jul 2019 17:43

Lahko tudi belo gorjušico, ne prezimi odmrlo rastlino spomladi zaorjete. Spada pa v isto družino kot zelje, cvetača, ohrovt, zato teh rastlin ne morete vsaj 2 do 3 leta sadit na to površino zaradi kolobarja. Ima globoke korenine tako da tudi na ta način rahlja tla. 

Svoj čas je Kalia prodajala mešanico Biovrt, ki je vsebovala različne rastline za tako imenovano zeleno gnojenje. 

 

 

vrtnica

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

18. avg 2019 17:35

Letos sem obdelovala taščin vrt. Izredno slaba zemlja, dolgo že ni imela dodanih gnojil. Nikomur ni vredno kaj dodajati, plevela je pa ogromno, pa sem ugotovila, da ga med štihanjem kar obrnejo okrog, nihče ga ne odstranjuje. Poleg tega so pridelek uničevali še škodljivci in bolezni. Koloradski hrošču sem pobirala konstantno, ko sem bila doma, med dopustom pa se je razpasel po jajčevcih, da se polovico rastlin ni več opomoglo, na eni sami pa so sedaj šele trije cvetovi.

 

Stenica mi je povzročila, da v strokih graha ni bilo niti enega semena. Sejala sem ga pa 4x, tako zelo slabo je klil. Isto se dogaja z stročjim fižolom. Sem ga poruvala, ker ni pridelka.

 

Na mesto, kjer je bil krompir, sem posejala facelijo, ki pa je tudi slabo klila, no nekaj malega je pa pokukalo ven.

 

Paradižnike mi napadajo stenice, stalno jih iščem in uničujem. Prišla je tudi plesen. No, a nekaj pridelka vendarle bo, ravno toliko, da se ga lahko vsak dan najem. Mogoče skuham še kak liter omake, upam da bo.

No, da pa dobro dela, pa so trenutno paprike in čiliji.

Tako da, v boju z vsem sem letos prav ponosna na svoj domači pridelek

NutellomAnka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12635

19. avg 2019 18:34

 Danes sem bila po štirih dnevih zopet na najini njivi in vse je zelo, zelo v redu, nobena živalica mi ni napadla pridelka-prvi fižol lepo raste in sem ga zopet precej nabrala, drugi fižol je že velik in tretji je tudi že ves zunaj. Radič , sedem vrst raste, da je veselje in je zelo, zelo dober. Endivja je tudi zelo lepa, dela že glave. Solata , ki sva jo na novo posejala, je že zelo zrasla,   tudi motovilec je lep in bo kmalu dovolj velik za solato.  je  veliko in gosto, da sem ga precej razredčila.   je ogrooomno, oz. jih bo, ker cvetijo, za pa še ne vem. Skratka, za prvič v življenju, sva z možem s pridelkom zelo, zelo zadovoljna. Sem pa trdno prepričana, da imata za to največje zasluge dva konjička, oz. njun gnoj, izvedela sem , da zato, ker daje ta gnoj veliko toplote zemlji, bo že držalo.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

19. avg 2019 21:15

Super Johana, da ti vse uspeva! Lepo je slišat! 

Pri meni trenutno najbolj napreduje visok fižol, nizki bo počasi šel h koncu, nisem ga še sadila. Včeraj sem skopala krompir, čebule imam vseh vrst, tudi šalotko. Motovilec je posejan, danes sem še nekaj solate poflancala. Ko bo čas poslikam in objavim.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12635

19. avg 2019 23:01

Trixi je napisal/a:

Super Johana, da ti vse uspeva! Lepo je slišat! 

Pri meni trenutno najbolj napreduje visok fižol, nizki bo počasi šel h koncu, nisem ga še sadila. Včeraj sem skopala krompir, čebule imam vseh vrst, tudi šalotko. Motovilec je posejan, danes sem še nekaj solate poflancala. Ko bo čas poslikam in objavim.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Najlepša hvala, draga Trixi,  res sva z možem vesela, da je vse tipi-topi. No, pohvala glede vrta in njiv pa gre tudi tebi, oz. samo kapo dol, glede na fotografije, ki jih objavljaš.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti