Moj vrt

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. avg 2017 13:34

babka1951 je napisal/a:
babka1951 je napisal/a:

Bi mi kdo znal povedati prosim, kaj so to za ene žvali? Jaz jih imam na vrtu ogromno 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Žalostna sem, ker ni odgovora  kljub temu pa vesela,da so se samo pri meni razpasle te živalice , zaenkrat prav velike škode  niiiiiiii........

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Fotografija je veliko preveč nejasna, da bi bilo živalice možno določiti.  Kakšne morajo biti fotografije malih živalic za identifikacijo, si lahko ogledaš tule .

 

PS: če spada med rastlinam škodljlive žuželke, ga boš morda našla in prepoznala na tejle povezavi.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 4. avg 2017 13:46

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. avg 2017 17:08

Cila, najlepša hvala  te živalice je tako zelo težko slikat bolj od blizu, preden jaz vse namontiram njih nikjer ni 

Anemiilat, sigurno sem jih dobila v kompletu z BIO zemljo  imam jih samo v visoki gredi, na ostalih površinah mojega vrtička jih ni 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

7. avg 2017 14:06

Hojla

Včerajšnje neurje s točo nam je pobralo vrtni pridelek. Je bilo hudo, pogled na vrt je žalosten. Vendar pa je škoda zgolj na vrtu, zato pa ...(kaj bi jokala), škoda je energije za nazaj.

Zanima me, če bi se dalo potolčene sadike paradižnikov kako ohraniti, da ti ne postanejo črni ali je sploh  boljše jih nasaditi na novo? Npr. s škropljenjem s sodo bikarbono ali pa kakimi drugimi pripravki.

 

LP in hvala za odgovor.

mamka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. avg 2017 14:20

Kupi hitro kak pripravek z algami (Algin,....) ali Protifert LMW in poškropi po navodilih vbse., kar se da, kar je portolčeno, obreži prej. Skratka nekja, kar vsebuje amino kisline in druge za rastlkine pomembne snovi, ki jih bodo tako dobili skozi listno površino in bo učunek res hiter. Pomaga. Za sajenje novih paradižnikov je prepozno. OBVEZNO poškropi DANES.

Še nekaj info na to temo.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 7. avg 2017 14:21

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

7. avg 2017 15:54

Rimljanka, najlepša hvala. Se bom zapeljala do najbližje semenarne in opravila rečeno. Kasneje sporočim rezultate. Upam, da bo uspelo.

mamka

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

8. avg 2017 15:16

Pripravke iz alg/amino kislin (priporočam Algoplasmin, Protifert) je dobro imeti  doma na zalogi in z njimi poškropit v najkrajšem možnem času po neurju, je pa res da je potrebno vse preveč poškodovane dele odstranit. Uporabijo se lahko tudi kot pomoč rastlinam, da lažje prenesejo sušo, pozebo, poškodbe zaradi škodljivcev ali prekomerno vlago v tleh. 

Pri paradižniku po toči bi še lahko pognal kak zalistnik in če bo lepa jesen bo še nekaj pridelka. Sploh sorte češnjevih so bolj trdožive.

vrtnica

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

28. avg 2017 15:31

 Vprašanje za vzgojo hortenzij.

Imam hortenzije, ki so posajene v senci, vlažnem delu vrta, torej tako kot se svetuje. Problem pa je v tem, da cvetijo zelo lepo in bogato v mesecu juniju, delno še juliju, v prvi polovici avgusta pa le še tu in tam kakšen cvet, sedaj pa cvetov praktično več ni. Povsod piše, da cvetijo do pozne jeseni, pa tudi vidim jih še naokrog po vrtovih vse v cvetju. Kaj delam narobe?

kara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. avg 2017 19:13

Odvisno od sorte.

Za tiste, ki zacveteijo junija, je normalno, da sedaj samo še pocvitajo. Nekatere pa zacvetijo šele avgusta in se cvetenje temu primerno nadaljuje še v jesen.  Meni so lepe tudi odcvetele hortenzije, če le cvetovi ostanejo zdravi in se lepo počasi spreminjajo iz prvotne v zeleno, kasneje v rdečkasto in pred zimo v nežno rjavo.  Lahko se reče, da "cvetijo" vse do pozne jeseni in še preko zime, če cvetov prej ne porežemo.

Cila

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. avg 2017 5:21

Tako kot je povedala Cila - doma imam tiste stare rožnate hortenzije, ki obilno cvetijo v juniju, pocvetajo v juliju, v avgustu je le še kakšen cvet tu ali tam. Za te sem sigurna, da je z njimi vedno tako.

 

tedyka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

29. avg 2017 7:14

Aha. Res imam eno staro avtohtono sorto, ki sem jo dobila s stare kmetije, poleg tega pa sem kupila še nekaj srednje velikih z različnimi cvetovi. Očitno same zgodnje sorte. Povsod na spletu je pisalo, da hortenzije cvetijo še pozno v jesen, to me je zavedlo. Žal sem letos sproti odcvetelo socvetje odrezala, bom pa drugo leto pustila po nasvetu tebe Cila, da narava naredi po svoje.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti