Moj vrt

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. jul 2017 13:54

Sedaj pa me zanima še nekaj. Imam sicer lep vrt, lepo zelen in kljub spomladanskim težavam se zadeva lepo razvija. Posajenih imam okrog 30 sadik paradižnika. Na večini je veliko plodov, listi so lepo temno zeleni, paradižnik še vedno dokaj obilno cveti. Zalivamo ga, tako kot tudi bučke, kumare, melancane in paprike z namakanjem - dnevno. Vsi okrog nas že veselo obirajo zrele paradižnike, le pri nas nikako ne dozorevajo - do sedaj sem obrala mogoče 5 paradižnikov. Vsi ostali so lepi, zaenkrat videti zdravi in še močno zeleni in ne kažejo nikakšnih znakov dozorevanja. Zakaj tako? Prejšnji teden smo jih poškropili proti tem zelenim hroščkom, ker sem na enem zrelem paradižniku opazila, da so ga napadli.

tedyka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. jul 2017 17:51

Pri paradižniku je že mala razlika v pogojih v primerjavi s sosednimi vrtovi lahko vzrok, da prične zoreti kasneje (npr. osončenost, prepišnost, senčenje s protitočno mrežo ali streho iz folije ...).  Tudi sorte paradižnika vplivajo in gnojenje, če je v zemlji več gnojila, ki pospešuje rast, kot gnojila, ki pospešuje zorenje. Važno, da je zdrav, dozorel bo že. Naslednjič si poskusi priskrbeti tudi  nekaj zgodnejših sort, med njimi kakšnega prevešavega za okna na jugu. Ti krepko prehitevajo one na vrtu.  

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. jul 2017 19:23

Jaz sem letos kupila eno sorto mesnatega paradižnika in je bilo že precej zrelega, medtem, ko volovsko srce še kar zori. 

Se pa letos res zabavam z bramorji. Po nasvetu branjevke sem nastavila lončke in ujela v njih 6 bramorjev. Sedaj sem dobila nasvet naj dam notri še košček jabolka, da jih privabi. In ko ravno to naredim izpod solate pokuka bramor. Me je skoraj kap. Sem ga kar s čevljem. Sori,  mije  kljub lončkom mi je pojedel dve sadiki in objedel korenino večje solate.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. jul 2017 9:43

Bi mi kdo znal povedati prosim, kaj so to za ene žvali? Jaz jih imam na vrtu ogromno 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

3. avg 2017 17:11

Letos sem  prvič posejala tikvo ki je že zrasla velika samo je rumena.Mislim da bi lahko se rasla in na koncu spremenila barvo.Zanima me ali je užitna....ker bi jo rada otrgala da bi druge začele rasti.

golubić

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

3. avg 2017 17:19

golubić je napisal/a:

Letos sem  prvič posejala tikvo ki je že zrasla velika samo je rumena.Mislim da bi lahko se rasla in na koncu spremenila barvo.Zanima me ali je užitna....ker bi jo rada otrgala da bi druge začele rasti.

golubić

   Seveda je uzitna, pa še kako, sama sem takšne  uporabljala pred 30. leti, ko še nismo poznali, saj pri moji mami bučk-cuket.  

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. avg 2017 10:36

babka1951 je napisal/a:

Bi mi kdo znal povedati prosim, kaj so to za ene žvali? Jaz jih imam na vrtu ogromno 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Žalostna sem, ker ni odgovora  kljub temu pa vesela,da so se samo pri meni razpasle te živalice , zaenkrat prav velike škode  niiiiiiii........

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

4. avg 2017 11:19

Babka,kaj so to ene živalce ti ne znam povedat. Bi se pa znalo zgoditi, da si jih pritovorila s kakšno kupljeno zemljo. So te gliste trde? Sem jih že videla,  v kakšnem gozdnem mahu, se mi zdi dambi znale biti te.Da bi jih pa ogromno pa ne.

 

Anemiilat

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. avg 2017 13:34

babka1951 je napisal/a:
babka1951 je napisal/a:

Bi mi kdo znal povedati prosim, kaj so to za ene žvali? Jaz jih imam na vrtu ogromno 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Žalostna sem, ker ni odgovora  kljub temu pa vesela,da so se samo pri meni razpasle te živalice , zaenkrat prav velike škode  niiiiiiii........

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Fotografija je veliko preveč nejasna, da bi bilo živalice možno določiti.  Kakšne morajo biti fotografije malih živalic za identifikacijo, si lahko ogledaš tule .

 

PS: če spada med rastlinam škodljlive žuželke, ga boš morda našla in prepoznala na tejle povezavi.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 4. avg 2017 13:46

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. avg 2017 17:08

Cila, najlepša hvala  te živalice je tako zelo težko slikat bolj od blizu, preden jaz vse namontiram njih nikjer ni 

Anemiilat, sigurno sem jih dobila v kompletu z BIO zemljo  imam jih samo v visoki gredi, na ostalih površinah mojega vrtička jih ni 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti