Moj vrt

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

1. nov 2016 4:58

Ejdl, moja tašča se je vsakič zgrozila, ko sem plela korenček: "Ne brskaj korenčka, vsega boš porukala, pa bo ves kosmat!" Mogoče je to vzrok dodatnih koreninic? 

Sedaj sejem korenček v vrste, vsake toliko dam vmes kakšno semenca solate, ki hitro klije, da se vrste vidijo. Posejano pokrijem s kopreno, dokler ne skali in tudi zalivam ves čas skozi kopreno. Kakšne tri tedne mora biti primerno vlažno.

Potem plevem samo med vrstami, korenček pa pustim pri miru. Kadar kakšnega upulim za kuho, luknjo takoj zasujem nazaj in zalijem z vodo, da ne bi prišla korenčkova muha. 

Upam, da sem kaj pomagala.

Katrca11

hribovc61  

član od: 14.10.2013

sporočila: 2057

2. nov 2016 14:43

Jaz vedno korenje sejem med solato.............pa je OK.

 

hribovc61

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

2. nov 2016 17:16

Pravkar sem pobrala še zadnji paradižnik, čeprav še cveti na polno in je zelenje še čisto OK. No, sedaj pa ne vem kaj naj storim z toliko zelenimi paradižniki. Če jih dam na toplo, se bodo obarvali? Škoda mi jih je zavreči, ker jih je sigurno enih 10 kg. Kakšen nasvet?

kara

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

2. nov 2016 17:21

lahko narediš namaz,ali pa ajvar jaz sem dala vnes med paradižnike banano in so dozoreli ampak ni več isti okus

čebulka

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

2. nov 2016 17:51

Kara, meni so lani (v ne pretoplem prostoru) lepo dozoreli v gajbicah z dodanimi bananami (kot ti je odgovorila že čebulka).

Veliki in srednje veliki mesnati paradižniki in  tudi drobni češnjevi paradižniki in pelati so se lepo obarvali in popolnoma dozoreli,  še konec decembra so bili čvrsti in živo rdeči. Okus je bil resda malce manj intenziven kot pri tistih, ki so (do)zoreli še na rastlini, vendar še vedno mnogo boljši kot okus trgovinskih paradižnikov.

Meni jih je letos tudi ostalo kar nekaj kilogramov in jih bom vse zorila na enak način kot lani, ker so zeleni paradižniki skoraj vsi popolnoma zdravi in nepoškodovani in se mi jih zdi škoda za namaz. Tistih nekaj "nepopolnih" bom skupaj z zadnjimi zelenimi paprikami  uporabila pri kuhanju "zelenega" sataraša za sprotno uporabo.

 

Katarinči

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

2. nov 2016 20:38

Kara. Lepo ga poberi in ga daj v plastične gajbice od sadja. Pokrij ga s časopisnim papairjem in pusti v kakem srednje toplem prostoru. Jaz sem ga pustila v eni sobi v kleti in mi lepo zori.

http://www.mojalbum.com/tajda

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

3. nov 2016 7:11

Odlično, hvala vsem za odgovore. Bom kar pustila moj paradajzek,  da dozori. Kot je povedala Katarinči, še vedno boljši slabši okus domačega, kot tisti trgovinski. Nisem pa vedela za banane. Bom šla takoj v akcijo.

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. nov 2016 7:29

Dozorevajoče sadje (in starajoče se listje) sproža plin eten, ki je rastlinski hormon, ki pospešuje dozorevanje plodov. če torej nezrelo sadje zapremo skupaj z dozorevajočim, prvemu pospešimo dozorevanje.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 03.nov 2016 07:29

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

3. nov 2016 8:55

Zanimivo! 

RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti