Moj vrt

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

2. mar 2009 19:13

strippy, češnjo se obrezuje takoj po obiranju. Drevo takrat najbolje zapre rane, da ne pride do kakšnih bolezni in okužb.

Bojan Administrator

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

2. mar 2009 19:30

Prav, bom počakal do konca pomladi. Hvala. Češpljo pa najbrž ob prvem lepem vremenu, a ne?

strippy

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. mar 2009 7:36

Prosim če mi priporočite katero vrsto krompirja naj zasadim, da bo za ozimnico. (seveda dobrega okusa). Kupila sem že kifeljčar sorte kresnik, ampak ta je za prve užitke. Teka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. mar 2009 11:25

Daaan vrtičkarji! Eno vprašanje, če mi bo kdo znal pomagat. Že v dveh cajtengih sem zasledila (danes konkretno je v reviji Delo in dom), da naj bi se od letos pri nas dobilo seme stročnice "dolga vigna" oz. včasih se jo je kupovalo po pošti pod imenom "kilometrski fižol". Je to že kdo videl v kateri od semenarn oz. kje se dejansko da kupiti? Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. mar 2009 12:46

O.. to je blo pa hitr.. Ne vem zakaj, ne vem zakaj sem mal nate računala.. Pa je to že kdo jedel? Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

18. mar 2009 12:51

Hojla! Tulka mi prosim lahko opišete zel. drobnjakova čebula in seveda kje to kupite.Zanima me kje bi lahko dobila seme ali sadike češnovega drobnjaka. LP. mijamarija

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. mar 2009 13:10

O rimljanka, sem šla malo na stran od semenarne pogledat.. je pa letos kar nekaj zanimivih eksotov na novo za kupit. Imaš kakšne izkušnje z momordiko? Jaz imam namreč takoo rada take rastline, ki zgledajo malo hecno. Če so pa za pojest pa sploh. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. mar 2009 13:29

mijamarija, morda tole:

 Meni je lepo prezimil in že poganjajo poganjki iz zemlje. To je Allium tuberosum, reklamirajo ga kot česen za rezanje. Uradno ime je šopasti česen. Zasledila sem tudi ime kitajski droibnjak. Listi imajo močno, ostro aromo po česnu. Skozi vse leto jih lahko trgaš, živahno odganjajo novi. Ima lepa socvetja, cvetovi bi bili prav tako uporabni v prehrani (kot cvetovi vseh lukov pač). Seme se dobi v naših trgovinah, ki imajo seme te firme. Pa od petka do nedelje na sejmu Flora v Celju zagotovo tudi.

rimljanka - zasebno mnenje

O momordiki pa ne vem nič, me lani ni premamilo seme, ker nisem imela prostora zanjo. Pa grenak okus me tudi ni pritegnil. Poskusi, pravijo, da ni greh.

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 18. mar 2009 13:32:22

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

18. mar 2009 14:08

Prosim. kaj je to gabez?

 

Pa noben še ni  napisal, da seje rukolo. Jaz bom letos divjo. Sejem jo pa takoj spomladi, ko se zemlja malo ogreje in tja do konca septembra.

Lejla13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti