Moj vrt

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. nov 2008 8:40

Ja ežoj, saj je tako delala Teka

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

16. nov 2008 8:41

Živim tam, kjer še vedno manjka en ce. Res sem obupala in nehala s vrtnarjenjem. Nič ne pretiravam, polžev je kot bi jih naklel (se temu reče). Matrala sem se sama in jih uničevala, sosedje pa nič, zato sem jim sedaj prepustila delo. Če bi pa imela jaz še en ce, bi ti pa zapela: Če te pičim, te uničim! A, bi to rad? ursula-ce

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. nov 2008 11:18

berny, tista rumena roža je rudbekija, res je precej sorodna slamniku. Saj je takšna, kajne?

Še tole: če posadiš grah in ga pokriješ s kopreno, dokler ni nekaj cm visok, ptiči ne morejo do njega.

rimljanka - zasebno mnenje

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. nov 2008 11:35

Veš kaj ti še ne sme manjkati- kaka sadika jagode. Men je tok fajn, ko grem po solatko ali kaj drugega in se vmes najem jagod. Ob vrtu imamo še maline, kjer se tudi pasem.

Rožce pa res ne pozabi, če ne drugega bo veliko čebel in bodo opraševale.

Bučke, lubenice in okrasne buče imam na različnih koncih, da se ne oprašijo.

katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. nov 2008 11:48

katti je napisal/a:

Bučke, lubenice in okrasne buče imam na različnih koncih, da se ne oprašijo. katti

Oprašiti se že morajo, med sabo se ne smejo, katti. pa še to le, če hočeš spraviti seme za prihodnje leto. Čebele pa prenesejo cvetni prah na kar velike razdalje (tudi več ko 1 km daleč).

rimljanka - zasebno mnenje

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. nov 2008 12:14

.. sem mislila med sabo ja.

Spravim pa seme od okrasnih in jedilnih.

katti

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. nov 2008 13:29

O polžih:

s sosedo sva se dogovorili, da se jih bova znebili s skupnimi močmi (če se tega lotiš sam, nima smisla, ker potem pridejo od sosedov, tako kot pri uršuli.ce) .

Ker strupi ne pomagajo, pasti pa so blažev žegen, sva se problema lotili mehansko. Se pravi: vsako jutro navsezgodaj (preden se poskrijejo) sva šli vsaka s svojo kanglico na vrt in jih nabrali. Imam res majhen vrt, pa sem jih vseeno (skupaj z okolico hiše) nabrala - rekordno: čez 200! Drugi dan postopek ponoviš, jih je 150, tretji dan 100, počasi počasi jih je samo še po 10.

Imeli sva lazarje, to so tisti rdeči. Nagravžno.

Letos jih je bilo čisto malo, so se pa namnožili tisti v hišicah. Problema sva se lotili tako kot lani in jih kar spodobno iztrebili.

Kaj bo drugo leto?

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. nov 2008 16:08

Rimljanka imam občutek, da boš drugo leto, ko bom imela svoj vrt (če bo res vse po sreči), naš stalni gost. Ti bom z veseljem skuhala kak dober čajček, pa kaj dobrega spekla. Samo da boš brskala in ukazovala kako kaj početi.

MM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. nov 2008 17:32

Morska medvedka, lahko se zmeniva, seveda. Z veseljem. Še dobro, da je vmes zima, bom lahko plane (tudi zase) naredila.....

 

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti