Obrabljeni sklepi/kolena

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

15. nov 2008 14:18

mamamia je napisal/a:

Ste razmišljali omožnosti, da mami vstavijo umetna kolena?

TAst je imel popolno obrabo hrustanca, leta in leta je trpel, masiral z vsem mogočim (mu je ortoped potem rekel, da ima zato tako lepo kožo na kolenih...), potem se je le odločil za umetna kolena in od takrat je bil kot prerojen. Nobenih bolečin več, nič težkega vstajanja, kot da je na novo shodil.

MAmamia

mamamia
kje so mu operirali kolena? zuzek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. nov 2008 14:59

Ksenjako, to so tablete, ki vsebujejo glukozamin. Sporoči ime, me firbec martra, če so iste, kot sem jih sama dobila.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. nov 2008 21:14

zuzek je napisal/a:
mamamia je napisal/a:

Ste razmišljali omožnosti, da mami vstavijo umetna kolena?

TAst je imel popolno obrabo hrustanca, leta in leta je trpel, masiral z vsem mogočim (mu je ortoped potem rekel, da ima zato tako lepo kožo na kolenih...), potem se je le odločil za umetna kolena in od takrat je bil kot prerojen. Nobenih bolečin več, nič težkega vstajanja, kot da je na novo shodil.

 

MAmamia

mamamia

kje so mu operirali kolena? zuzek

 

V mariborski bolnišnici, rednim potom, le nekaj časa je čakal, da je prišel na vrsto. Pa saj te operacije so že rutinske, delajo jih povsod, mora pa seveda biti indikacija. Najbolje, da mama vpraša svojega zdravnika oziroma naj ji da napotnico za ortopeda, pa bo ta povedal, ali se da drugače pomagat ali so morda umetna kolena prava rešitev.

 

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. nov 2008 21:39

[citat=--ksenjako--]Glede hrustanca: v Avstriji in na Hrvaškem prodajajo tablete, ki so narejene iz hrustanca morskega psa (njemu se namreč obnavlja). Če vas zanima, vam lahko sporočim ime tablet. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k[/citat]

 

saj hrustanec se tudi nam obnavlja, tisti od morskega psa seveda ne...

rimljanka - zasebno mnenje

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. nov 2008 7:50

Za preventivo,vsak večer namažem kolena s smrekovo smolo....sem prebrala ,da vam bodo kolena hvaležna... lp goga

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

16. nov 2008 8:49

Te operacijo niso rutinske,moja mami je umrla tretji dan po operaciji kolena. Menim,da si je bolje pomagati z zdravili,dokler je to možno,vzdržno. Majdina

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

16. nov 2008 9:22

Meni so ugotovili začetek artroze (se pravi izginjanje hrustanca). Ortoped mi je priporočil kapsule Glukozamin vendar le od firme Pharma Nord. Na kontrolo še nisem šla. Tašča, ki pa ima že kar resno artozo, so po 4. tednih bolečine postale manjše in je zdaj skoraj brez bolečin. Lp, Asja

Irencal  

član od: 2.4.2005

sporočila: 10

16. nov 2008 11:24

Tablete Kondroin forte zelo pomagajo, dobijo se na Hrvaškem. Sama preskusila in nimam več nobenih problemov, čeprav sem pred tremi leti zaradi bolečin še komaj hodila. Irencal

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. nov 2008 11:45

Najprej mora okrepiti mišice, ki obdajajo koleno, saj tako sklep sam manj "nastrada". To je najcenejša in najbolj učinkovita pomoč (in preventiva!!!), je pa res, da se marsikomu ne ljubi...

Pomaga želatina (tako živalska kot rastlinska), saj "maže" sklepe. In preverjeno pomagajo homeopatske tablete Zeel, ki jih pri nas ni možno kupiti, v Avstriji pa. Vsebujejo aktivne sestavine iz placente, mojemu možu pomagajo pri obrabi kolka... In glukozamin v vseh oblikah (tablete, krema...) S temi preparati, pravilno prehrano in športom je dosegel, da se mu je stanje v treh letih malenkost izboljšalo, kar je fenomen. Ampak jaz pač verjamem v to, da se hrustanec lahko obnovi...

Pozanimaj se o vrsti operacije, ko ti presadijo hrustanec, na kolenih to že delajo, na kolkih na žalost (še) ne.

Veliko koristnega (sploh v zvezi s prehrano) boš našla na spletni strani www.marsic-sp.si

 

Pa veliko sreče!

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti