Prehrana doječih mamic

_mlada mamica_  

član od: 14.11.2008

sporočila: 7

tema odprta - 14. nov 2008 15:33 | ogledi: 15.231 | odgovori: 13

helow! mene pa zanima, če bi mi katera lahko kaj bolj podrobno powedala, kaj se lahko je in kaj ne, da otrok nima krčew. res da powsod to piše, samo nič določenega. upam na čimhitrejši odgovor.

_mlada mamica_

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. nov 2008 16:48

Jaz jem enako hrano kot takrat kadar ne dojim. [jezik] jade

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. nov 2008 17:37

Tudi sama sem jedla enako hrano in ni bilo nobenih težav.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. nov 2008 17:44

Priporočam ti, da se obrneš na eno svetovalk za dojenje pri La Leche League International (društvo za podporo doječim materam), ki brezplačno svetuje po telefonu. Tu je link na njihovo stran, kjer najdeš telefonske številke svetovalk. Nekaj sem ti poslala tudi na zs.

http://www.dojenje.net/

 

 

tulka

tejčika  

član od: 2.10.2008

sporočila: 251

14. nov 2008 17:54

čaw, jaz sem tudi mlada mamica dvomesečnega fantka in jem enako hrano kot med nosečnostjo,izogibam se vsemu kar bi lahko povzročilo alergijo,arašidom npr. suho meso zelo poredko,konzerve čimmanj.... upam,da sem ti kaj pomagala. tejčika

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. nov 2008 18:06

Jaz pa mislim, da se je potrebno predvsem izogibati jedem, ki napenjajo? Ali ni več potrebno?

Anamarija

kobra2  

član od: 14.8.2008

sporočila: 11

14. nov 2008 19:23

Kislo zelje, pravzaprav vse kar je kislo, endivija hruške tudi jabolka napenjajo. Jaz sem prve dni jedla vse samo kuhano (meso, makarone, ...) od zelenjave pa večina samo rdečo peso. Sicer pa moraš sama ugotoviti kaj otroku ugaja in kaj ne. kobra2

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. nov 2008 19:36

Tisti, ki imamo (smo imeli) dojenčke, ki so občutljivi, še vedno pazimo in se izogibamo hrani, ki napenja. Ampak bolj kot bereš nasvete, bolj ugotavljaš, da vsakega napenjajo druge jedi. Pri nas npr. nismo smeli banane niti pogledati, ker potem tri noči nismo spali zaradi krčev. Ampak itak vsaka mama sama ugotovi, kaj otročka napenja in potem se temu pač izogibaš. Najbolje, da vsak dan ješ samo eno od tistih živil, ki so znane po tem, da napenjajo in tako boš vedela, kaj dela težave malčku. Obstajajo tudi kapljice proti napenjanju (ampak so zelo nepraktične), telovadba in masaža trebuščka, ki pomagajo pri teh težavah. matilda

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

14. nov 2008 19:50

predvidevam, da govoriš o krčih, ki ponavadi trajajo od 0-3 mesecev... moj odgovor se zato v glavnem nanaša na to obdobje dojenja. jaz sem najprej ful pazila in sem jedla zelo malo sadja, nič hrane, ki bi napenjala, nobene čokolade.. ko je bila hčerka stara en mesec sem začela počasi didajat na jedilnik vse po vrsti in ni bilo nobenega problema. imam pa veliko kolegic, pri katerih so imeli dojenčki krče zaradi intolerance na laktozo (iz kravjega mleka - se prenaša v materino mleko, tako da ga novorojenček / dojenček zaužije. iz jedilnika so črtale VSE mlečne izdelke (mleko, jogurt, skuta) in tudi vse izdelke ki vsebujejo mleko v prahu (nekateri priškoti, grisini, maslo) in je ful pomagalo. ko so bili dojenčki že starejši od treh mesecev so počasi dodajale jogurte, mleko...

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

14. nov 2008 20:01

Se podpišem pod Tulko. La Leche League International ponuja polno informacij in pomoči. Med drugim sem prebrala, da eni otroci imajo krčke, drugi pa ne, neodvisno od tega kaj mama je oz. je enako tudi pri tistih, ki imajo mlečne formule. Jedla sem torej vse razen: vinskega kisa (pazi pri solati), arašidov, kave, čaja in v začetku čokolade. Kupujemo pa tudi domače mleko. Evo še link: http://med.over.net/forum5/read.php?94,4125970 Mi smo imeli nekaj krčkov in smo si pomagali s homeopatskimi granulami za krčke, ki smo jih nabavili v Italiji. In ko smo ravno pri homeopatiji: uporabili smo še granule za prehlajen nosek in proti kašlju, trenutno pa si z granulami pomagamo pri izraščanju zob. LP kuharica Mici

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. nov 2008 22:45

Jaz ločim dve vrste krčev, take ki se pojavijo običajno zvečer in otrok neutolažljivo joka-koliki- tukaj nimaš kaj dosti narediti, le nosiš in cerkljaš ga lahko.

Ter klasični krči, ki so običajno povezani še s kakšnim zapoznelim kupčkom ali pa prdico te pa lahko omiliš.

Lahko ti povem le svoje iskušnje.

Pri prvem otroku bi kmalu ostala le pri vodi, pa je kljub temu zelo veliko jokala, in imela kolike po treh mesecih pa kot bi odrezal je bilo tega konec.

Pri drugem in tretjem sem jedla dobesedno vse odkraja, seveda sem se pa izogibala preveliki količini mleka, svinjini , suhomesnatim izdelkom, sadje pa tako s pametjo, ne preveč naenkrat.

Pri četrtem je bil pa spet problem,po jagodah je jokal kot ne vem kaj, po breskvah je bil ves pikast,po pomarančah ali limonah je imel krče, po cvetači ga je zelo napenjalo, poznalo se je tudi če sem jedla karkoli pečenega na olju.....

Boš morala kar sama malo poiskušati..

Želim ti malo joka in veliko lepih trenutkov z dojenčkom.

lp

 

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti