Madež od banane

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 14. nov 2008 14:21 | ogledi: 4.001 | odgovori: 5

Sin je v šolski torbici "pozabil" na banano. Torbico je odložil v svoji sobi na tla (bel volnen tapison) in iz torbe je dobesedno iztekla gnila banana. Na tleh je tako grd rjav madež, ki mi ga ne uspe odstraniti. Čistila sem s H2O čistilcem, pa se mi zdi, da sem vse skupaj le še bolj razmazala...Kaj mi svetujete?

keja  

član od: 2.3.2008

sporočila: 4

14. nov 2008 14:39

Najbolj učinkovita je citronska kislina (raztopina "citronke" in vode), če ni te, pomaga tudi drgnjeneje madeža z limoninim sokom. To deluje pri svežih madežih banan, če so zasušeni, pa ne najbolj. keja

neznan uporabnik

14. nov 2008 15:35

Kaj pa čistilo za tepihe? Mislim na tistega na črko V ... :) Jaz sem z njim odstranila že čuda reči ... jancka

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

14. nov 2008 17:20

ja, madež je star 1 teden (od prejšnjih počitnic). Sem pravkar poskusila, najprej citronska kislina-šlo je malce res dol. zatem še Vanish (milo in prašek) in še čistilo za tepihe. Zdaj se suši, a je še vedno flek. Ko bo suho bom bolje videla kolikšen je efekt...

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

14. nov 2008 19:08

Tortica, mislim, da je najbolje nesti v čistilnico. Vsaj jaz imam take izkušnje da če več sprobavam slabše je, potem pa še v čistilnici ne spravijo dol.  Na preprogi so mi ostali majhni madeži, pa ne vem več od česa, sem jih sama skušala odstraniti, pa ni šlo. Sem nesla v čistilnico in mi niso mogli več pomagati, ker so madeži zastarani.

Lejla13

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

14. nov 2008 19:21

ja, saj bi nesla v čistilnico, a ne gre za tepih, gre za talno oblogo - tapison....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti