Ruska noša

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

tema odprta - 14. nov 2008 12:46 | ogledi: 2.487 | odgovori: 6

Lepo prosim če mi lahko kdo prilepi kakšno slikico ali link Ruske narodne noše,plesa ipd...Otroci bodo v šoli plesali na znano rusko glasbo,niti slučajno nevem kako se pravilno napiše (kakali kakaja),pa rabimo ideje.

Hvala in lep dan vsem (po dolgem času)

Kristina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. nov 2008 12:54

http://www.russianfoods.com/showroom/group005F7/vendor003

 

Preko tega linka marsikaj najdeš.

 

Poleg kalinke je tu še kazačok.

 

Pa kulturni ataše na ruskem veleposlaništvu bi vedel kaj povedat.

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 14. nov 2008 12:55:54

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. nov 2008 13:16

Kazčok je v osnovi ples kozakov in gre za prikaz plesnih sposobnosti moških: kombinacija čepenja, iztegovanja nog, poskakovanja...in potem to vedno hitreje. Kalinka je pa zelo zelo znana ruska pesem (pa smo vendarle našli nekoga, zanjo še ni slišal) in govori o tem, kako je pevec posadil na vrt drevo (mislim, da je kutina) in kako je bilo lepo pod senco drevesa in kako ga naj pod to drevo tudi pokopljejo. In tudi tu gre v sistem najprej počasne glasbe, ki gre potem vedno hitreje. V Sloveniji je bila ta pesem znana če ne zaradi drugega, tudi zato, ker jo je famozno odpel kultni Slovenski oktet. Če si iz Lj ali okolice, je pri sedežu velike komercialne televizije itak ruska restavracija in tam je tudi ogromno fotk in ruskega materiala. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. nov 2008 13:47

Ena mojih najljubših ruskih je tale, v mnogih izvedbah (sama obozujem predvsem testosteronske basiste): http://www.youtube.com/watch?v=UIIvFgNAwO4 Prelepa romanticna melodija ima zahrbtno besedilo, zlasti v delu Мощным взмахом поднимает Он красавицу княжну И за борт ее бросает В набежавшую волну.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. nov 2008 16:39

Eh, eh, proxima, vso mladostno zagledanost v ruske narodne pesmi si mi s to edino kitico - kaj? Še bolj razvnela, hehehe. In se vračajo spomini - na Kalino, Korobejnike, Černoglazajo kazačko, Črne oči  in seveda, ne nazadnje, na Šolohov Tihi Don.  Eh, koliko časa je že poteklo! Na, na kulinariki pa res vse najdeš!

LP

P.s. Slovenski taborniki so imeli svojčas himno na glasbo Stenka Razin: Dviga plamen se iz ognja, s taborišča našega, ki pod goro mirno spava,.....cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 14. nov 2008 16:43:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti