Čokolada za pisanje po tortah

power3  

član od: 30.10.2006

sporočila: 13

tema odprta - 14. nov 2008 12:01 | ogledi: 13.368 | odgovori: 24

Pozdravljeni!

Zanima me, kako stopite čokolado in kaj ji dodate, ko z njo pišete po tortah? Hvala za odgovor.

power3

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

14. nov 2008 12:30

Jaz stopim navadno jedilno čokolado v mikrovalovni pečici ali pa nad soparo. Nič ji ne dodam, ker je ravno prav gosta da se z njo lepo piše. Pazi nesme biti obliv, ker je preredek. patka

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

14. nov 2008 12:31

Jaz v mikrovalovni stopim jedilno čokolado, toliko da ni čisto tekoča. Iz peki papirja naredim škrnicelj in s tem pišem po torti. Smo pa enkrat o tem že govorili. 

Tu je še link do načrta za škrnicelj:

http://www.cookaround.com/yabbse1/showthread.php?s=8c05

 

lp Saša

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

14. nov 2008 12:38

Joj Basti hvala! Jaz sem tole zadnjič enkrat iskala ko blesava, pa nisem in nisem našla. Enkrat sem v eni temi to že gledala, če se ne motim, je prilepila Katka Lopatka, pa zlepa nisem mogla najt. Hvala! pujsek

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. nov 2008 12:47

Vedno topim jedilno čokolado ali obliv skupaj z maslom, da ni preredko, v MV pečici. Po novem pa namesto tega zame izredno nepraktičnega škrniclja (ali vrečke z odrezanim vrhom vogala) uporabim XXL injekcijo za pisanje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 14. nov 2008 12:47:27

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. nov 2008 13:00

Katka, tole pa je ideja z injekcijo! Najbrž se jo dobi v lekarni? Pa se da delati take lepe tanke črte? Porabila bi tole idejo za krašenje piškotov. Sem zadnjič delala vanilice in hotela okrasiti s čokoladnimi črtami pa sem dobila velike debele pike. p.s. Ideja s "škrničeljčkom" iz peki papirja se v praksi ni obnesla! Ravno tako ne vrečka z odrezanim vogalčkom. Je bilo v obeh primerih več čokolade na pultu, na steni in na meni kot pa na piškotih. Hvala! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 14. nov 2008 13:00:31

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

14. nov 2008 14:32

Moycaa nevem kaj si ti počela, samo meni z vrečko zmerej lepo rata brez packarije naokoli Drugače pa čokolado stopim v vodni kopeli, jo dam v majhno vrečko za zamrzovanje in na koncu odrežem majhen košček vogalčka. Če ne porabim vse, potem dam vrečko kar v hladilnik in naslednjič, ko spet pišem na torto, jo enostavno samo za nekaj minut dam v vročo vodo, dobro obrišem, in ponovno uporabim. Drugače pa se v hobby trgovinah dobijo tudi take tubice kot so recimo tele http://www.prometej-arthobby.si/trgovina/izdelki/ Lahko kupiš prazno in jo uporabljaš za kaj drugega kot barvo. Jaz sem jo imela, pa sem jo nekam založila *Alisha*

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. nov 2008 14:45

Alisha, to je pa še ena ideja. Saj piškote speči ni problem, pa v sladkorju jih valjat, pa cele s čokolado mazat tudi ni problem. Ampak tole tlačenje čokolade v vrečko, ali še hujše, delanje škrničeljčka je pa moja nočna mora! Pač nimam te finih ročnih spretnosti. Bom pogledala še za tele tubice. Hvala! Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. nov 2008 15:08

Oo alisha, tole je pa super ideja, hvala, bom šla v nabavko!!! Injekcijo sem dobila od kolegice, ki dela v zdravstvu, verjetno se dobi v lekarnah (nisem poizvedovala), samo je malo nerodno, ko moraš dol potiskat. Tele tubice so veliko bolj priročne, ker jih stiskaš. Še enkrat hvala. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. nov 2008 15:40

Katka, se mi zdi, da je bolj nerodno od tega, da dol potiskaš, to, da jo moraš v lekarno iskat. Pa te malo čukasto gledajo. Še bolj čukasto pa bi najbrž gledali, če bi jim začela razlagati da potrebujem to reč za okraševanje piškotov. Moycaa

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

14. nov 2008 17:05

Pa reči da imaš mačka bolanega in rabiš da mu brizgaš tableto v usta- to smo ravno mi nedolgo nazaj počeli Upam da bosta našli tubice, jaz sem jo kupila v Kranju, videla sem jo še nekje v Ljubljani pa nevem v kateri trgovini, ker jih je tam malo več takšnih. *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti