Čokolada za pisanje po tortah

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. nov 2008 23:23

Saj te tubice zgledajo kot tiste, s katero se barvajo lasje. Mislim, da če tisto dobro opereš, jo lahko pol porabiš za krašenje tort in keksov. No, jaz bom vsekakor poskusila,ko si bom naslednjič barvala lase.

Kyara

mamica03  

član od: 13.11.2007

sporočila: 87

15. nov 2008 9:20

Ampak punce kako pa natlačite čokolado skozi tisto miceno odprtinico tubice in ali se da kupiti prazna tubica, ker jaz si ne predstavljam, da bi čokolado vlivala v tbico v kateri je bila barva za steklo. Pa še oprati tega ne moreš kar tako mamica03

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. nov 2008 9:31

mamica03:
*Alisha* je napisal/a:
Lahko kupiš prazno in jo uporabljaš za kaj drugega kot barvo. *Alisha*
Glede odprtine sem se tudi sama spraševala...da bi poskusila z lijakom ali pa pač naredila lijak iz peki papirja, pogledati pa nameravam tudi za posodicami za čokolado z lijačkom - za dekoracijo piškotov, primerne bi bile pa tudi za to vlivanje v tubico. Ma sem zakomplicirala katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

15. nov 2008 10:55

Zgornji del se da odviti preč in potem je odprtina malo večja, recimo 1 cm. To pa potem že gre. Opereš pa res malo težje, je treba z zelo vročo vodo. *Alisha*

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. nov 2008 15:16

Te brizge bi pa morali meti v kakem Sanolaborju, kaj pravite? Za male pare. Se bom pozanimala. Atina

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

15. nov 2008 15:57

No evo, pa smo spet pri zvijanju peki papirja. in tlačenju čokolade, v najmanjše možne odprtine. Očitno ne gre drugače brez njega. Bom šla iskat tubice, najbrž jih imajo v Prometeju v Lj, ali pa v BTC, mislim, da je spodaj ena takšna art-hobby trgovina. Moycaa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

21. nov 2008 8:29

Včeraj sem šla v Prometej in našla prazne tubice. Luknjico narediš sam. Pokrov se da odvit in je, ne prav majhna in ne prav velika, odprtina za zlivanje čokolade. Cena pa je 1,07€. Moycaa

Mama Tonka  

član od: 19.8.2012

sporočila: 6

11. sep 2014 15:01

Živjo,

upam, da bo kdo pravočasno videl moje vprašanje in me rešil dileme.:)

Zaglavila sem, da bom mojemu cmoku za prvi rojstni dan sama (prvič) naredila torto in ostajam skrivnosta pred celo družino, kaj mislim ustvariti... No v bistvu sem v dilemi, ker sem si zamislila narediti miki miško. Izrezala bom biskvit, dala nadev, oblila pa bi ga rada z belo čokolado. Nikjer nisem zasledila, s čim je najbolje pisati/risati po čokoladni glazuri? Lahko s temno segreto čokolado? Masleno kremo ali kaj petnajstega? Ali grem torto kar takoj naročit nekam?:)

Hvala že vnaprej!

Mama Tonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti