Kuhanje svinjskih rebrc pred pečenjem

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

15. nov 2008 10:15

Seveda surova, za dimljena še nisem slišala, da bi se jih peklo. Morda pa je tudi to možno ? rosie

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

15. nov 2008 11:15

Običajno se peče sveža rebrca. Surova so pa v vsakem primeru- tako sveža kot dimljena- dokler jih ne skuhaš oz. spečeš. Dimljene se sicer lahko peče, vendar ne smejo biti praveč posušene, ker potem dobiš nekaj, kar je podobno gabrovim polenom in slano kot sam vrag... mislim, da bi se še potepuški pes namrdnil...  Za peko se jih iz razsola obesi za dan ali dva v dim. potem pa z njimi v pečico ali v skrinjo do nadaljnjega.

LP, V.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. nov 2008 11:35

Tudi jaz jih kuham prej, recept sem pa že dala an kulinariko.

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

15. dec 2012 17:36

Zdravo! 

 

Mene pa zanima namreč to, pri svinjskih rebercih kako iz njih dobiti čim več tiste mljask - mljask omake, katero lahko potem na orto tunkaš. Nimam praktično nobene ideje kako in kaj narest. 

 

Hvala 

dkrajnc24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2012 17:49

Rebra morajo biti malo mastna, med peko pa jih počasi zalivaš s sokom, ki nastane v pekaču med pečenjem, seveda je treba občasno podliti z malo vode. PA na svinjski masti jih pečeš, ne na olju.

mamamia

Rudolf Maister  

član od: 12.10.2012

sporočila: 41

16. dec 2012 6:02

Če pa mene vprašate za mnenje, vam pa povem kako jaz pečem svinsko meso. Meso lepo namažem z poprom, soljo in česnom, ga dam v pripravn pleh in ga pokrijem s alufolijo (zadihtam)ter dam v ror pečt. malo pred koncem odstranim folijo in temperaturo povečam. Vala,   meso sočn in zapečen. Ampak tako jaz delam.

Rudolf Maister

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. dec 2012 9:28

Rudolf Maister, pri nas delamo po istem postopku. Ravno včeraj so bila na sporedu filana rebra

JJ

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

18. dec 2012 5:47

V nedeljo sem pekla cca 2 kg svinjskih rebrc v 2 kosih. Meso sem začinila s soljo in poprom, malo namazala z gorčico in oljem. Zraven v pekač sem narezala malo zeleninega gomolja, dva korenčka, dva koščka pora, 2 debeli čebuli in dodala stroke ene manjše glavice česna. Pokrila sem pekač in pekla cca2 uri na 120-130 oC, Parkrat sem meso polila z omako, ki se je natekla na dnu. Ker sem to delala zjutraj in sem potem imela pečico zasedeno z drugimi stvarmi, sem malo pred kosilom iz spodnje tekočine in dela zelenjave naredila odlično omako, rebrca pa sem dala v pečico na cca 200 oC in vklopila žar za cca 20 minut, da so se lepo hrustlavo zapekla in to v pokritem pekaču (tak s steklenim pokrovom.

Bila so odlična, mehka, da so se kar topila v ustih, na vrhu pa lepo zapečena.

Ker nisem ljubiteljica čiščenja pečice, vedno pečem v pokritem pekaču ali pa pekač pokrijem s folijo za pečenje. Zapeče se meso tako in tako, pa še sočno je.

tedyka

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

20. dec 2012 22:22

Midva pa imava rada medena reberca (pripravo sem enkrat videla v eni kuharski oddaji in jih od takrat velikokrat pripravim).

Rebra dam v hladno, soljeno in poprano vodo ter kuham (vrem) približno 10 min. V tem času si pripravim omako (pomarančni sok - približno en deci, vino - približno pol deci, sojina omaka, malo gorčice, malo kečapa, 2 žlici medu, en strt česen), ki jo dobro premešam. 

Rebra dam na pekač in prelijem ter premažem s pripravljeno omako. Dam v pečico, ki je ogreta na 200 stopinj. Čas nastavim na eno uro. Vmes občasno ponovno premažem z omako ter dolijem še vodo, v kateri so se kuhala rebra.Tako se naredi dobra omaka. Enkrat jih tudi obrnem. 

Po dobri uri jih vzamem iz pečice in pustim nekaj minut stati. Nato jih razrežem, dam nazaj na pekač, kose premažem po obeh straneh in vrnem v pečico za par minutk, da se vsi kosi lepo navežejo okusov. 

Meni je zelo okusno, pa sočno ostane; ampak ker je sladko verjetno ni všeč vsakemu.

mojezlato

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti