Pogostitev za rojstni dan

nika2  

član od: 13.2.2003

sporočila: 13

tema odprta - 13. feb 2003 10:56 | ogledi: 20.973 | odgovori: 12

Lep pozdrav vsem na Kulinariki.net, sem kar redna obiskovalka teh strani

tudi kar nekaj dobrih idej sem ze dobila tukaj.

Sedaj imam pa sama eno prosnjo in sicer naslednjo soboto praznujem roj.dan /25/ in

bom povabila na vecerjo prijatelje, osem nas bo in ker zelo rada kuham bi vas

prosila za kaksno novo izvirno idejo kaj pripravit, da jih bom malce presenetila,

rada bi pripravila vsega po malem malo mesa pa malo zelenjave pa malo sladkega...

za vase ideje in predloge se vam najlepse zahvaljujem ze vnaprej.

nika

nika2

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

13. feb 2003 14:16

Nika, nič nisi povedala, kje boste praznovali in kakšne možnosti imaš. Ali boš pripravljala sproti, bi rada vnaprej kaj pripravila, imaš pečico, žar....? Če je družba prava, lahko za začetek narediš mesni, zelenjavni in sirov fondue. Mi smo ga že naredili in smo se blazno zabavali. Skupaj smo vse pripravili - meso in zelenjavo narezali na koščke, tudi omakice smo sami naredili. Res pa je, da so bile jedi, katere sem postregla po fondueju, že vnaprej pripravljene, saj fondue zahteva nekaj več časa, pa da gostje ne bi bili lačni.... To bi lahko bil uvod, da se malo pozabavate in vsi sodelujete pri pripravi. Za ostalo pa nekaj predlogov, tako na hitrco mi kaj dosti ne pride na pamet..... ...morda zelenjavna nabodala na žaru, nekaj mesa na žaru, tudi šampinjone lahko narežeš na lističe, vržeš na žar ploščo in proti koncu pečenja jih potreseš s sesekljanim peteršiljem in česnom.. V pečici lahko tačas pečeš kanelone (jaz naredim maso za palačinke in vmešam sesekljano kuhano špinačo, nato spečem palačinke - slane seveda - jih nadevam s poljubnim nadevom, mesnim, zelenjavnim, s šunko in sirom, jih zvijem in zložim v nepregoren pekač, polijem z bešamelom in potresem s parmezanom. Morda imate radi različne pisane solate: poskusi riževo solato (riž skuham v večji količini vode, ga odcedim in ohladim s hladnim curkom vode, dodam razkosano tuno iz konzerve, na kockice narezane olive in kisle kumarice, dodam nekaj žlic majoneze, limonin sok ali žlico slanice, v kateri so bile vložene olive), naredi solato iz testenin (uporabi domišljijo: sveža ali vložena rdeča paprika, feta sir, na koleščka narezane hrenovke, kisle gobice, tatarska omaka.....), ali pa bodi še bolj alternativna - naredi solato iz pire, prav tako lahko uporabiš domišljijo in temeljito izprazniš zaloge v hladilniku... Joooj, ali pa kako slano pito iz listnatega testa....nadev iz sesekljane zelenjave, vmešane v skuto, dodaš še kako kislo smetano, pokriješ z listnatim testom (iz kakega koščka testa lahko oblikuješ kake okraske, ji daš na pito, pride še lepo poleg tega, da je tudi dobro) in postrežeš zraven kakega mesa v omaki (morda medaljončki z gobami....?) Ej...bom nehala, prav?! Upam, da ti bo vsaj kaka ideja prišla prav. Lepo praznuj! TanjaG.

nika2  

član od: 13.2.2003

sporočila: 13

13. feb 2003 14:46

Tanja G. hvala ti za trud in ideje, drugace pa bomo praznovali pri meni doma in bi rada, da bi imela ze cim vec pripravljeno , ko gosti pridejo, fondue- ja pa na zalost se nimam. nika2

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

13. feb 2003 15:41

Kot nalašč, da namigneš komu, da namigne komu drugemu, ki je povabljen, naj ti kupi fondue. V naši družbi smo že dolgo dogovorjeni, da se slavljenca vpraša, kaj želi oz. potrebuje. Mislim, da niso več časi, ko se je kupovalo kar v tri dni, danes je življenje predrago, da bi kupovali kar neke neumnosti, ampak raje kaj uporabnega. Razmisli o fondueju. Mi ga z veseljem večkrat potegnemo iz omare, tudi ko sva sama TanjaG.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. feb 2003 13:39

Tudi mi smo v torek praznovali in moram reči, da so bili gostje zelo zadovoljni. Pripravila sem tri vrste solate (francosko, testenine z tunino in morzarelo z polijem v solati), zraven tega sem spekla hrenovke v listnatem testu - recept v bazi, piščančji zavitki v listnatem testu, kanelone z šunko in sirom, nekaj puranjih zrezkov, krilca (od PP - marinirana). Moram reči, da so bili dobri jedci, saj ni dosti ostalo. Nato sem ponudila še piščančji biftek - odlično. Skuhala sem punč - kako se bil dober, zelo priporočam (1/2 litra rdečega vina, 1/2 litra vode, dodaš mešanico začimb za punč - kupiš v trgovini, 2 čajni vrečki in pustiš 10 minut, nato precediš, dodaš pomarančni sok ali stisnje pomaranče, sladkor in malo ruma) - jaz sem delala dvojno količino (za 10 ljudi), na koncu pa še višnjeva torta. Ja, pa 3 vrste peciva. Upam , da si dobila kakšno idejo Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 14. feb 2003 13:54:41

nika2  

član od: 13.2.2003

sporočila: 13

14. feb 2003 14:45

Tudi tebi hvala Rebeka, zdaj pa imam ze res nekaj idej kaj pripraviti, prosila pa bi te za bolj natancen opis kako naredis pisancji biftek. nika2

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. feb 2003 20:47

PIŠČANČJI BIFTEK 2 kom piščančja prsa (ali file), 1 veliko ali 2 mali čebuli, česen, olje (olivno), sol, poper, rdeša paprika (sladka), mleta kumina, majoneza (2-3 žlice), feferoni (3-4), zenf (1-2 žlički) Piščančja prsa daj kuhat (pred tem odstrani kožo) za 30-45 minut, ohladi, odstrani kost. Čebulo čisto na drobno nareži (res na drobno, da je potem lepo mazavo), najbolje v multipraktiku, dodaj česen (stisni z napravo za česen ali ga dodaj v prahu), v multipraktik dodaj meso in ga zdrobi čisto na drobno v kašo. Dodaj ostale sestavine po okusu, majoneze toliko, da je lepo mazavo, pri feferonih pazi - odvisno kako pekoči so. Vse lepo zmešaj. Ker je meso pusto priporočam malo več začimb. Zaradi kuhanega mesa lahko imaš biftek v hladilniku tudi 10 dni, pa ne bo nič narobe. če se prej ne poje. Jaz ga včasih zapakiram v manjše posodice (od skute ali rame) in dam v konzervator. Veliko uspeha pri pripravi in vse najboljše za rojstni dan Rebeka

Hana65  

član od: 12.2.2003

sporočila: 15

17. feb 2003 7:57

Rebeka, zanima me recept za piščančje zavitke v listnatem testu in kanelone s sirom in šunko, predvsem me pri kanelonih zanima, če si jih ocvrla ali gratinirala v pečici? Si vse skupaj ponudila hladno? Hana65

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

17. feb 2003 8:57

Recept za piščančje zvitke bo jutri - upam, da ga ne pozabim. Kanelone sem spanirala in jih ocvrla. Ponudila sem vse toplo, če bi kaj ostalo bi bilo hladno tudi dobro. Ker sem vedela približno kdaj pridejo gosti, sem nekaj kanelonov spekla naprej in jih dala v posodo od Tupperwera, tako da je ostalo toplo. Pečico sem segrela in ko so gostje prišli sem vse skupaj dala pečt. Med tem časom smo ravno natočili pijačo in nazdravili. Pečeno je hitro, tako da ni problema. Rebeka

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

17. feb 2003 13:09

Predjed ocvrta zelenjava po kitajsko.....glej temo ocvrta zelenjava....zraven pa kakšna omakica, ...... po želji

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

17. feb 2003 13:43

PIŠČANČJI ZVITKI V LISTNATEM TESTU 40 dag piščančjega fileja 5 dag čebule 10 dag celega paradižnika 5 dag parmezana 1/2 dcl sladke smetane 1 celo jajce 20 dag listnatega testa maslo sol, poper, timijan, rožmarin Meso nareži na kocke in ga osoli. Popeči ga na vročem maslu, dodaj čebulo, poper in paradižnik (nareži na kocke). Pusti dušiti 5 minut. Na koncu dodaj sladko smetano, parmezan in ostale začimbe (timijan in rožmarin - zelo malo zaradi močnega okusa). Pusti, da prevre, nato se naj nadev dobro ohladi. Listnato testo razvaljaj na tanko, razreži na pravokotnike, namaži z raztepenim jajcem. V sredino daj odlajen nadev in zvij. Nadevaj na pekač. Po vrhu še enkrat namaži z jajcem. Na 180 - 200°C peči do zlato rumene barve (15 - 20 minut). Nadev se lahko pripravi en dan prej in se drugi dan samo nadeva ai se v celoti pripravi en dan in počaka na hladnem. Lp Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti